Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

NESOUHLASÍME S PRODEJEM KOUPALIŠTĚ V TICHÉ ŠÁRCE

Ministerstvo financí ve veřejné dražbě prodalo zchátralý někdejší rekreační areál v přírodní rezervaci Tichá Šárka. Koupil ho jediný zájemce - soukromá firma VENTUS – ČESKO s. r. o. Cenu zatím ministerstvo neuvedlo. Vedení Prahy 6 s prodejem důležitých pozemků v údolí Tiché Šárky soukromému majiteli zásadně nesouhlasí.


náhled souboru

 „Písemně jsme požádali Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), aby pozemky prodal Praze 6, respektive hlavnímu městu. Byli jsme ochotni zaplatit obdobnou cenu, jakou nabídla firma Ventus. Úřad moc dobře ví, že veřejné soutěže se de facto účastnit nemůžeme. Veřejný zájem byl pošlapán, postup ÚZSVM považuji za ostudný,“ řekla zástupkyně starosty Prahy 6 Petra Kolínská (SZ).

„Nás samozřejmě mrzí, že k prodeji areálu soukromému vlastníkovi došlo. Praha 6 má ale možnosti, jak ovlivnit další podobu této velmi vyhledávané lokality,“ dodal starosta městské části Ondřej Kolář (TOP 09).

„MČ Praha 6 bude proto velmi důkladně kontrolovat soulad případného soukromého záměru na předmětných pozemcích a v žádném případě nepřipustí změnu územního plánu,“ řekl zástupce starosty Prahy 6 a místopředseda komise pro územní rozvoj Martin Polách (ANO 2011).

Údolí Tiché Šárky je vyhledávanou rekreační lokalitou, kde ubývá turistických cílů na úkor privátních staveb. A právě pro společenské i kulturní vyžití občanů chtěla MČ Praha 6 získat tento objekt do svého vlastnictví.--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/nesouhlasime-s-prodejem-koupaliste-v-tiche-sarce-2015-06-03 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.