Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Nejlepší nemocnicí v Česku je podle pacientů ÚVN v Břevnově

Nejlépe hodnocenou všeobecnou nemocnicí v Česku je podle pacientů Ústřední vojenská nemocnice v Břevnově. Vyplývá to z výsledků průzkumu Kvalita očima pacientů.


náhled souboru

Průzkum se uskutečnil v březnu a dubnu. Spokojenost v něm projevilo 84 procent z více než 1 100 pacientů, kteří se ho zúčastnili. Díky svému úspěchu včeta Ústřední vojenská nemocnice obdržela od ministryně zdravotnictví Dany Juráskové tři certifikáty Spokojený pacient.

Břevnovská nemocnice uspěla v kategoriích lůžková zdravotnická zařízení, lékaři lůžkových zařízení a sestry lůžkových zařízení. "Dosažený výsledek je vynikající. Sestry z Ústřední vojenské nemocnice jsou hodnoceny vůbec nejlépe ze všech léčebných zařízení u nás," chválí vedoucí projektu Kvalita očima pacientů Tomáš Raiter. Výsledky břevnovské nemocnice si pochopitelně pochvalovat její pověřený ředitel Miroslav Zavoral, který je označil za obrovskou satisfakci. "My jsme tady pro pacienty, a když je pacient spokojený, tak dělají lékaři a sestry svoji práci dobře," dodal Zavoral.

Pacienti ve svém hodnocení zohledňují spíše komunikaci s lékaři a sestrami než špičkové lékařské technologie, podle Juráskové je ale i tento průzkum důležitý pro občany – ti se pak mohou snáze rozhodnout, do které nemocnice nastoupí. V průzkumu pacienti známkovali celý svůj pobyt v nemocnici, od přijetí až po propuštění. Kromě jednání sester a lékařů se bodovala třeba čistota pokojů nebo toalet, kvalita jídla nebo ranní buzení. Zkrátka všechny zdánlivé maličkosti, které ale mohou pobyt v nemocnici znepříjemnit.

Pro nemocnice a léčebná zařízení spadající přímo pod ministerstvo zdravotnictví je tento výzkum závazný. Musejí se ho zúčastnit a na základě jeho výsledků podniknout kroky ke zlepšení stavu péče o pacienty. Dobrovolně se ho ale účastní i další nemocnice. Jejich vedení se přitom samozřejmě snaží o zlepšování péče, neboť lepší hodnocení jim přinese více pacientů, vysvětlovala Jurásková.

Kromě Ústřední vojenské nemocnice získala certifikát ještě další tři zdravotnická zařízení: Masarykův onkologický ústav v Brně, Psychiatrická léčebna Červený dvůr a Rehabilitační ústav Kladruby. Platnost certifikátu je časově omezená, příští rok ho tak oceněné ústavy musí znovu obhajovat.

(podle www.ct24.cz)

Související odkaz
Ústřední vojenská nemocnice v Břevnově staví vlastní hotel

Martin Šalek
tiskový mluvčí MČ Praha 6
msalek@praha6.cz
tel.  220 189 957
mob.  602 316 908--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/nejlepsi-nemocnici-v-cesku-je-podle-pacientu-uvn-v-brevnove-2010-06-17 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz