Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Navzdory počasí začalo cvičení s Prahou 6

Dnešnímu prvnímu dni cvičení pod širým nebem vůbec nepřálo počasí. Přesto na seniorské hřiště na Petřinách našly dopoledne cestu čtyři nadšené cvičenky, které využili přítomnost zkušeného lektora k hodinovému pohybu na vzduchu.


náhled souboru

Praha 6 letos navazuje na úspěšný projekt Zacvičte si s Prahou 6 na venkovních hřištích. „Zájem o cvičení, zejména ze strany seniorů, nás vloni velmi překvapil. Proto jsme se rozhodli úspěšnou akci zopakovat," říká starosta Chalupa, který je iniciátorem projektu. Má propagovat zejména aktivní životní styl a pomáhá v boji proti civilizačním chorobám. „Pohyb je prospěšný pro každou věkovou kategorii. Velký význam má zejména pro lidi v pokročilejším věku, kdy je aktivní životní styl důležitý pro delší a zdravější život. Zapojení pohybu do rekreačních aktivit pro dospělé, pomáhá utužovat zdraví a je zdrojem společenského vyžití a zábavy," dodává Chalupa. Na lekce mohou lidé přijít zdarma. Na cvičení se finančně podílí městská část.

Cvičení vedou zkušení lektoři 4fitness týmu Davida Hufa a studenti FTVS. Ti lidem poradí, jak jednotlivé aktivity dělat správně. Na seniorském hřišti na Petřinách jim poradí, jak si správně rozložit zátěž nebo jak zapojit jednotlivé svaly. Stále populárnější je tzv. nordic walking, severská chůze s holemi. „Je to výborná prevence proti civilizačním chorobám a vhodný kondiční trénink pro všechny, kteří mají rádi příjemně intenzivní pohyb na čerstvém vzduchu. Správnou technikou chůze za pomocí hůlek se zároveň rovnají záda," upřesňuje David Huf. Každý si může pro trénink zvolit vlastní tempo. Hole jsou na každé hodině zdarma k za půjčení.

S pěkným počasím se také znovu začne cvičit aquaerobic na Petynce. Ten je stejně jako kondiční cvičení na Ladronce spojený s nabídkou hlídání dětí, aby se ho mohly zúčastnit i maminky na mateřské. K projektu Prahy 6 se letos připojil i magistrát, díky kterému přibyla lekce chůze s holemi v pondělí ve Hvězdě a ve Stromovce.

Martin Šalek
tiskový mluvčí MČ Praha 6
msalek@praha6.cz
tel.  220 189 957
mob.  602 316 908--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/navzdory-pocasi-zacalo-cviceni-s-prahou-6-2010-05-03 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz