Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Nápad pro Šestku zná své vítěze, seznamte se

Praha 6 bude mít nové lavičky, dva revitalizované parky nebo například sportoviště pro seniory. Letošní ročník ankety, ve které lidé mohli aktivně nominovat a vybírat projekty na úpravu veřejného prostranství, končí dvanácti vítěznými návrhy. Z šesti desítek doručených nápadů postoupilo do finálního hlasování 18. Hlasování skončilo 7. června a 1118 hlasujících v něm vybralo jako vítězné tyto nápady:


náhled souboru

- Rozšíření dětského hřiště Před Bateriemi

- Nový život parku Willyho Brandta

- Obnova parčíku mezi Hvězdou a Na Dlouhém lánu

- Lavičky k odpočinku

- Revitalizace dětského hřiště Chotkova

- Parčík pro motýly, brouky, kytičky a nás lidičky

- Hmyzí hotely pro Šestku

- Malované hřiště u ZŠ TGM v Ruzyni

- Chodník spojující ulice Na Dlouhém lánu a Nechanského

- Sportoviště pro seniory

- Altán na Dědině

- Břevnovský kulaťák

Detailní popis jednotlivých projektů si můžete přečíst tady: Nápady - Nápad pro Šestku (napadprosestku.cz).

„Úspěšně jsme uzavřeli čtvrtý ročník Nápadu pro šestku a je vidět, že je stále co vylepšovat. Děkuji všem, kteří věnovali svůj volný čas a energii do úvah, jak vylepšit své okolí. Těm, kteří dali „do placu“ své nápady, i těm, kteří měli zájem se podílet na rozhodování. Štafetu teď přebíráme my na radnici. Na podzim začneme s přípravou vítězných projektů, souběžně pak probíhá i realizace nápadů z ročníků minulých,“ říká starosta Prahy 6 Ondřej Kolář.

Projekt Nápad pro Šestku realizovala městská část již počtvrté a stejně jako v předchozích letech na něj vyčlenila pět milionů korun v tzv. participativním rozpočtování. To je způsob hospodaření s veřejnými výdaji, který umožňuje veřejnosti ovlivňovat jejich použití. Celková částka, tedy pět milionů korun, byla rozdělena do dvou kategorií – na „malé“ a „velké“ nápady. Tři miliony slouží k realizaci tzv. velkých nápadů, u kterých se cena realizace předpokládá do jednoho milionu korun. U malých nápadů je maximální možná částka 400 tisíc korun. Všechny nápady mohou občané konzultovat s příslušnými odbory radnice. Po přihlášení projekty radnice posoudí z hlediska proveditelnosti a vrcholem ankety je pak hlasování samotné.

V rámci minulých ročníků takto vzniklo například Letní kino U Keplera, projekt parku Jaroslava Meda, nová pikniková místa, venkovní posilovny, pingpongové stoly a lavičky.--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/napad-pro-sestku-zna-sve-viteze-seznamte-se-2021-06-23 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.