Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Pomoc pro Ukrajinu
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Nápad pro Šestku III. odstartoval

Od 15. dubna do 2. června 20 hodin mohou zájemci podávat prostřednictvím stránek www.napadprosestku.cz nebo v uzavřené obálce své návrhy a nápady, jak vylepšit veřejný prostor na území Prahy 6.


náhled souboru

Realizace projektů je plánována na rok 2020. V rozpočtu bude na projekt vyčleněno pět milionů korun, z nichž tři jsou určené na takzvané velké projekty s cenou od 400 tisíc do jednoho milionu korun, a dva miliony na malé nápady, které lze realizovat za 50 až 400 tisíc korun.

U každého z nápadu musí být uvedeno
•    název návrhu
•    ilustrační obrázek
•    identifikace navrhovatele a tří garantů
•    uvedení lokality – návrh může být umístěn maximálně na pěti lokalitách zároveň
•    popis návrhu: popis současného stavu a zamýšleného stavu, odůvodnění předkládaného návrhu, tedy jaký problém by byl realizací vyřešen, kolika uživatelů se týká a podobně.
•    krátká anotace sloužící především k propagaci a tedy i získání hlasů potřebných pro realizaci návrhu
•    fotodokumentace současného stavu
•    předběžný rozpočet

Od 3. června do začátku září bude probíhat posuzování přihlášených nápadů, zda jsou realizovatelné. Navrhovatelé mají následně čas do konce září provádět požadované úpravy.  Do poloviny října proběhne druhé kolo posuzování. Veřejnost bude hlasovat a vybírat nejlepší nápady v listopadu a ještě do konce roku budou zveřejněné výsledky.

Hlasovat mohou nejen obyvatelé Prahy 6, ale i lidé, kteří tady pracují nebo ti, kdo pravidelně navštěvují a využívají veřejná prostranství Prahy 6.

Více informací a přesný návod, jak se do projektu zapojit, lze získat na stránkách www.napadprosestku.cz nebo u referentky participace Terezy Vlasákové na telefonu  220 189 165 a e-mailu .

V roce 2017 proběhl pilotní ročník Mám nápad pro Šestku, do kterého se přihlásilo 67 nápadů, z toho bylo 38 vybráno jako realizovatelných. Hlasování, které proběhlo v červnu 2017, se účastnilo téměř 3 000 hlasujících a v jeho rámci bylo vybráno 12 projektů k realizaci. V roce 2018 navazující Nápad pro Šestku II nabídl 57 přihlášených nápadů, z toho bylo 24 vybráno jako realizovatelných. Hlasování, které proběhlo v listopadu 2018, se zúčastnilo 3250 hlasujících a v jeho rámci bylo vybráno 10 projektů k realizaci.--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/napad-pro-sestku-iii-odstartoval-2019-04-17 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.