Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Zápis ukrajinských dětí do mateřských a základních škol / Запис дітей з України до дитячих садочків та загальноосвітніх шкіл
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Na Vypichu vyrůstají červené kaliny

V parku Ladronka na Vypichu bylo vysazeno pět červených kalin. Jde o dar ukrajinských občanů, který Praha 6 přijala jako poděkování za poskytnutí ubytování, pomoc a podporu během stále probíhající války.


náhled souboru

Spolu s ukrajinským velvyslancem Jevhenem Perebyjnisem je zasadil starosta Ondřej Kolář. Slavnostní okamžik doprovodily zpěvem lidové písně Červená kalina ukrajinské ženy, které nalezly azyl na území městské části, a také sbor ze ZŠ Marjánka. S poděkováním za komunitu ukrajinských uprchlíků v Praze 6 vystoupila paní Yuliya Rudenko.

 „Červená kalina je po staletí symbolem Ukrajiny a v dnešní době také symbolem ukrajinského odboje. Tato krásná písnička je smutná a zároveň optimistická, říká se v ní, že i když Ukrajina prožívá těžké období, tak bude existovat dál. Jsem přesvědčen, že vyhrajeme válku, kterou rozpoutalo Rusko, protože máme statečnou armádu a přátele po celém světě, kteří stojí za námi,“ řekl velvyslanec Ukrajiny Jevhen Perebyjnis.

„Darovaným keřům přeji, aby dobře zakořenily, rostly a dařilo se jim. Aby u nás našly ten správný domov, jako u nás najde spousta lidí z Ukrajiny, kteří svůj domov museli nedobrovolně opustit.  Je naše práce a povinnost jim to tu udělat co nejlepší,“ doplnil starosta Prahy 6 Ondřej Kolář.  --- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/na-vypichu-vyrustaji-cervene-kaliny-2022-06-15 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.