Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Na svátek Michala se otevřela kaple sv. Michala

Svato-Michaelská pouť oslavila otevření opravené kaple sv. Michala na Hanspaulce.


náhled souboru

Zrekonstruovanou kapli posvětil farář P. Krysztof z římskokatolické farnosti u sv. Matěje. Připravený program doprovázející předání kaple veřejnosti byl orientován do doby vzniku samotné kaple. Přítomní si kromě sledování divadelního představení Děti z Perníkářky mohli poslechnout Svatoroční muziku V. K. Hollana Rovenského – Capella regia musicalis 1693 nebo ocenit historický tanec. O závěr slavnostního odpoledne se postaral malý sousedský jarmark, co dům dá.

"Je dobře, že Hanspaulka získala další místo, kde se lidé mohou scházet. Dosud to byl kostel sv. Matěje či základní škola na Hanspaulce," řekl při otevření kaple starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa.

Kaple svatého Michala na Hanspaulce, nacházející se při křížení ulic Duchoslávka a Na Perníkáře, patřila k usedlosti Pernikářka. Ta leží nedaleko od ní a byla vystavěna cca v letech 1691 - 1700. Ke kapličce vede cesta z usedlosti, v současné době lemovaná vzrostlými akáty. V roce 1958 byla kaplička prohlášena nemovitou kulturní památkou.

Kaple byla od 50. let ve vlastnictví Akademie věd, v roce 2008 objekt kaple přešel do vlastnictví Městské části Praha 6, která zajistila v roce 2009 – 2010 kompletní obnovu včetně restaurování fragmentů vnitřní výmalby a úpravy nejbližšího okolí.

Fotogalerie na Facebooku ZDE

Související informace
Další zachráněná památka: Kaple sv. Michala na Pernikářce

Martin Šalek
tiskový mluvčí
msalek{zavináč}praha6{tečka}cz
mob.  602 316 908
tel.  220 189 957--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/na-svatek-michala-se-otevrela-kaple-sv-michala-2010-09-29 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.