Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Na Kulaťáku roste chmel

Zelená chmelová stěna vyrůstá ode dneška na Vítězném náměstí v multifunkčním prostoru Šesťák, který už několik let funguje jako místo pro setkávání, kavárna i kulturní pódium pod širým nebem. Ojedinělý projekt vytvořila Praha 6 ve spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou jako jedno z opatření pro zlepšení klimatických podmínek ve městě. Chmel přispěje ke snížení prašnosti.


náhled souboru

„Výhodou chmele je, že velmi rychle roste a vytvoří velký objem zelené hmoty, která od sebe dobře odcloní oba prostory. Umístěním zelené stěny právě do prostoru Šesťáku na Vítězném náměstí docílíme toho, že chmel bude jakýmsi ochranným štítem před křižovatkou plnou jezdících aut,“ říká zastupitelka Martina Kaňáková (TOP 09), která jako předsedkyně Komise životního prostředí stála u vzniku adaptačních opatření ke snížení stavu klimatické nouze. „Díky vysokému clonícímu efektu chmele zajistíme stín, hrubé listy velmi efektivně zachytí spousty prachu a odpařenou vodou ochladíme prostor,“ vypočítává výhody Kaňáková.

Mezi další přednosti vysazeného chmele patří to, že rostlina je levná, odolná a nenáročná na údržbu. Praha 6 v minulém roce vyhlásila stav "klimatického ohrožení", čímž dala jasně najevo důležitost přijímání adaptačních opatření, která pomohou zmírnit dopady klimatické změny na život ve městě. Chmelová stěna je jedním z pilotních projektů, které byly vybrány na základě memoranda o spolupráci mezi Českou zemědělskou univerzitou a Prahou 6.

 

Praha 6

DATUM PUBLIKACE: 27.04.2020

PLUS KÓD: 9F2P492W+38 obrázek mapy

KATASTRÁLNÍ ÚZEMÍ: Dejvice

OBLAST ZAMĚŘENÍ: Životní prostředí


SOUBORY KE STAŽENÍ
náhled souboru
[ JPG • 135kB • 1024×683 (8bit 3ch) ]


NEJNOVĚJŠÍ AKTUALITY


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/na-kulataku-roste-chmel-2020-04-27 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.