Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Na infolinku sociální péče Prahy 6 volají z celé republiky

Od prvního ledna začaly platit nové sociální zákony a také začala fungovat bezplatná infolinka sociální péče  800 105 060. Tu zřídila radnice Prahy 6 pro své občany, kteří se chtějí v novém systému dávek lépe zorientovat. Infolinku však využívají lidé z celé republiky.


Od druhého ledna do dnešního dne využilo infolinku 114 tazatelů.
„Podle reakcí občanů při vyřizování sociálních dávek cítíme nízkou informovanost obyvatel především o změnách v oblasti vyplácení sociálních příspěvků a dávek. Proto jsme bezplatnou telefonní linku zavedli,“ sdělil starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa.

Lidé mohou volat na infolinku po celou pracovní dobu radnice od pondělí do pátku. Mimo pracovní dobu je na linku připojen záznamník. Pokud na něj občan namluví svůj dotaz a nechá na sebe kontakt, operátorka mu nejbližší pracovní zavolá odpověď zpět. Bezplatná infolinka bude v provozu do konce března.

“Zdá se, že nejen naši občané se snaží zorientovat v nové sociální agendě. Na infolinku Prahy 6 totiž volají i občané jiných městských částí, například z Prahy 3, 4, 8 nebo 13, ale dokonce i z jiných měst. Vysvětlujeme sociální dávky i lidem z Odoleny Vody, Neratovic, Vsetína či Ostravy. Na infolince se dotazovali také ze Senátu“, hodnotí smysl infolinky starosta Chalupa.Martin Šalek
tiskový mluvčí ÚMČ Praha 6
msalek@praha6.cz
 220 189 957--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/na-infolinku-socialni-pece-prahy-6-volaji-z-cele-republiky-2007-01-05 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.