Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Na Dračkách žádné obchodní centrum nebude

Mylně o tom informovala Mladá fronta DNES v příloze PRAHA ve svém dnešním článku „Developer místo bytů zvažuje nákupní centrum“.


náhled souboru

1/ Developerská firma Amádeus Real, která kupuje od akciové společnosti SNEO více než hektarový pozemek na místě někdejšího výrobního areálu Na Dračkách na pomezí Střešovic a Veleslavína s projektovou dokumentací pro výstavbu osmi bytových domů, publikovaný záměr stavět obchodní centrum sama popírá ve svém prohlášení:

Prohlášení společnosti Amadeus Real ze dne 10. září 2010
„Společnost Amadeus Real a.s. tímto v reakci na článek uveřejněný v příloze PRAHA DNES dne 10.9.2010 sděluje, že na pozemcích společnosti SNEO, a.s. na Praze 6 plánuje výstavbu bytového projektu osmi bytových domů. Žádný projekt výstavby obchodního centra v dané lokalitě společnost Amadeus Real, a.s. neplánuje a nikdy neplánovala. Navíc zástupci společnosti uvedli, že zdroj uvedený v článku ve společnosti AMADEUS REAL, a.s. pracuje na pozici recepční - sekretářka a jakékoli její vyjádření (čímž samozřejmě se nepotvrzuje jeho pravdivost) není v tomto směru kompetentní."

2/ V uvedené lokalitě výstavbu žádného obchodního centra nepovoluje ani Územní plán hlavního města Prahy!

3/ Spekulace o možných ziscích pro Městskou část Praha 6, kdyby plánovaný bytový projekt realizovala sama, jsou pouze hypotetické, naivní. Výpočet autorky článku v sobě zahrnuje pouze hrubé stavební náklady a vůbec nepočítá s náklady, které jsou vždy součástí každého podobného projektu. Patří mezi ně projektové náklady, právní služby, samotná cena peněz (na takový projekt by si totiž na samém začátku musela Městská část Praha 6 půjčit), apod....

Martin Šalek
tiskový mluvčí
msalek@praha6.cz
mob.  602 316 908
tel.  220 189 957--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/na-drackach-zadne-obchodni-centrum-nebude-2010-09-10 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.