Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Na Babě a Jenerálce dejte pozor a psy mějte na vodítku. Střílí tu divočáky

Rány z loveckých pušek se budou ve čtvrtek 30. ledna rozléhat jen kousek od sídliště Baba nedaleko sportovního areálu Juliska. Myslivci budou v okolí střílet mladá divoká prasata. Dbejte zvýšené opatrnosti.


náhled souboru

Deník Metro zjistil, že myslivci tady složili sedm divočáků naposled v půlce prosince, zítra má být jedním ze střeleckých stanovišť třeba lokalita zvaná Žežulka.

"Už jsou tu po lese umístěné vývěsky, které na naháňku upozorňují. Lidé si musí uvědomit, že tady nejsou v parku," říká Antonín Král, hospodář Mysliveckého sdružení Šárka.

Čtvrteční lovecké akce se od rána zúčastní tři desítky myslivců se psy. Na místo srazu u hospody na Jenerálce dorazí i policisté, kteří jim mohou zkontrolovat zbraně a prověřit případný alkohol v krvi.

Střílení zvěře v Praze má i své odpůrce. Nedávno například někdo myslivcům hodil do areálu prasečí hlavu. "Někteří lidi jsou zlí. Nerozumím tomu. Vše je podle zákona, vždy po sobě i uklízíme, přesto si někdo naposled stěžoval i na magistrátu," dodává Král.

INFOBOX: NAHÁŇKA SE PSY

Část myslivců zítra vyrazí se psy na dvou místech Prahy 6, aby vyplašili divoká prasata z jejich úkrytů.

  • V okolí jsou přichystaní lovci s puškami, podle organizátorů jen na těch místech, která jsou přehledná, jedním z nich má být Žežulka v Dolní Šárce. Myslivci budou také hlídat, aby zvěř nevběhla na koleje.
  • Podle myslivce Antonína Krále se při této naháňce smějí střílet jen mladá prasata, přesněji selata a takzvaní lončáci.
    Velká prasata se v této době smějí střílet pouze na zvláštní povolení, pokud třeba ve větším škodí na polích.

zdroj: Jan David Metro.cz, 29. ledna 2014  8:00 foto: ČTK--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/na-babe-a-jeneralce-dejte-pozor-a-psy-mejte-na-voditku-strili-tu-divocaky-2014-01-29 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.