Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Ministerstvo obrany letos začne s rekonstrukcí svého sídla

Ministerstvo obrany letos začne s rekonstrukcí svých pražských objektů. Výstavba "českého Pentagonu" se však uskuteční v mnohem skromnějším měřítku, než jak o ní armáda uvažovala ještě před dvěma lety.


Stěhování do uceleného komplexu na kraji Prahy definitivně padá, místo toho budou postupně renovovány budovy v centru metropole. Uvedl to armádní mluvčí Andrej Čírtek. "Zamítnutí původního návrhu mělo své finanční i politické aspekty - nenašel podporu," uvedl.

S nápadem postavit na kraji Prahy tuzemskou obdobu komplexu amerického ministerstva obrany přišli úředníci za socialistické vlády Miloše Zemana, projekt však přežíval i za jeho nástupce Vladimíra Špidly. Vyšel by na několik miliard korun. K pádu projektu přispěly výrazné škrty na ministerstvu před dvěma lety. Opozice ho považovala za megalomanství.

Úspornější verze projektu bude mít podle Čírtka čtyři fáze. Začne se letos s přestavbou budovy generálního štábu na dejvickém Vítězném náměstí a přilehlého Domu armády. Rekonstrukce potrvá do roku 2008 a přijde na více než půl miliardy korun. Podle mluvčího ji provede firma vzešlá z řádného řízení.

Následovat bude renovace komplexu Na Valech a dalších budov. Datum dokončení celého projektu ani přibližnou cenu mluvčí neřekl. Nechtěl zatím mluvit ani o případném prodeji části vojenských nemovitostí.

Podle starších informací vedení ministerstva už oznámilo radnici šestého obvodu, že hodlá dnešní, roztroušené objekty propojit ve větší komplex. Také se počítá s dostavbou dalších budov včetně ubytovny hotelového typu či demolicí některých nevyhovujících objektů. Poté má přijít na řadu přestavba kasáren generála Píky poblíž Prašného mostu.

Kritikům připravovaných změn vadí, že zatímco například místo pro Rádio Svobodná Evropa se z bezpečnostních důvodů hledá řadu let, vojsko se o svých záměrech s nikým příliš neradilo.

Více ZDE


(podle www.stavebni-forum.cz, autor: ČTK)

Martin ©alek
tiskový mluvčí
msalek{zavináč}praha6{tečka}cz
tel.  220 189 957--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/ministerstvo-obrany-letos-zacne-s-rekonstrukci-sveho-sidla-2005-05-26 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz