Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Městská policie dnes slavnostně otevřela novou služebnu

Praha – 21. 7. 2015 – Městská policie Praha dnes v dopoledních hodinách slavnostně otevřela novou okrskovou služebnu, která se nachází v areálu kolejí Větrník, v ulici Na Větrníku 2. Přestěhovala sem strážníky ze služebny Čílova, která pro ně neměla dostatečné zázemí.


náhled souboru

Prostory pro strážníky z Prahy 6 nabídly Koleje a menzy Univerzity Karlovy v Praze, které také hradily stavebně technickou část rekonstrukce. O vybavení se postarala městská policie.
Na služebně bude kmenově zařazeno 6 strážníků okrskářů, kteří zde budou sloužit v nepravidelném režimu. „Umístění služebny v areálu vysokoškolských kolejí bude výhodné nejen pro samotné studenty, ale také pro rezidenty, kteří bydlí v této lokalitě a lokalitě Malého Břevnova, v oboře Hvězda, Petřin a Střešovic," uvedl ředitel Městské policie Praha Eduard Šuster.

Ředitel Kolejí a menz Univerzity Karlovy Jiří Macoun jeho slova doplňuje: „Koleje a menzy Univerzity Karlovy v Praze velice vítají otevření nové služebny městské policie na kolejích Na Větrníku. Tento krok vnímáme jako završení naší snahy o navázání užší spolupráce s městskou policií v této oblasti Prahy, od které si slibujeme nejen posílení bezpečnosti našich studentů a studentek, ale je to také náš společný příspěvek k ideálnímu soužití velkého kolejního areálu se svým okolím. Osobně chci potom velmi poděkovat řediteli městské policie na Praze 6 panu Zdeňku Kovandovi a celému týmu jeho spolupracovníků, bez jejichž podpory by se celá záležitost jenom těžko realizovala.“

Slavnostního otevření služebny se vedle zástupců městské policie a Univerzity Karlovy zúčastnili také čelní představitelé Městské části Praha 6. "Jsem ráda, že městská policie získala v této lokalitě plnohodnotnou služebnu. Věřím, že mimo jiné pomůže tomu, aby se studentky vysokoškolských kolejí cítily Na Větrníku bezpečněji," uvedla místostarostka městské části Petra Kolínská (SZ).

Občané mohou strážníky na této služebně navštívit v době úředních hodin, a to v úterý od 16:00 do 17:00 hodin a ve čtvrtek od 17:00 do 18:00 hodin. Mimo úřední hodiny městská policie doporučuje kontaktovat strážníky prostřednictvím linky tísňového volání 156. Se svými strážníky okrskáři se může veřejnost seznámit také prostřednictvím webových stránek městské policie – Najdi svého strážníka okrskáře.

Nová služebna Městské policie v areálu kolejí Větrník

Městská policie Praha dnes v dopoledních hodinách slavnostně otevřela novou okrskovou služebnu, která se nachází v areálu kolejí Větrník, v ulici Na Větrníku 2. Přestěhovala sem strážníky ze služebny Čílova, která pro ně neměla dostatečné zázemí.

náhled souboru
[ JPG • 190kB • 1280×854 (8bit 3ch) ]

Služebna MP v kolejích Na Větrníku_01

náhled souboru
[ JPG • 333kB • 1280×960 (8bit 3ch) ]

Přestřižení pásky

náhled souboru
[ JPG • 181kB • 1280×854 (8bit 3ch) ]

Služebna MP v kolejích Na Větrníku_ místostarostka Petra Kolínská

náhled souboru
[ JPG • 291kB • 1280×854 (8bit 3ch) ]

Nová služebna Městské policie v kolejích Na Větrníku

náhled souboru
[ JPG • 349kB • 1280×854 (8bit 3ch) ]

Nová služebna Městské policie v kolejích Na Větrníku_02--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/mestska-policie-dnes-slavnostne-otevrela-novou-sluzebnu-2015-07-21 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.