Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Masopust měl téma olympiáda

Příznivci tradičních svátků se letos již prvního února shromáždili na Břevnově při masopustním průvodu. Ten se prošel z Dlabačova po Bělohorské ke Kaštanu počtrnácté.


náhled souboru

Masopustní právo k veselení udělila průvodu radní Ingrid Kejkrtová. V průvodu nechyběly masky tradiční staročeské, pohádkové i ty, které byly vytvořeny pro letošní téma masopustu: Olympiáda na Břevnově.

Zástup se táhl několik desítek metrů a pro obveselení ho provázelo hned několik kapel, takže si každý mohl zazpívat podle svého gusta. Vedli jej členové divadla Mimotaurus na chůdách a kejklíři. Tradiční zastávky u břevnovských živnostníků nabídly průvodu něco na zub a pro dobrou náladu.

„Zavřete krám a pojďte s námi,“ lákal průvod majitele obchůdků při tanečku na chodníku. Závěr masopustu patřil pohřbívání basy za Kaštanem a pojídání Huderovských jitrnic, které by podle tradice měly být posledním masitým jídlem až do konce období půstu.

Tradičním bálem pokračovalo masopustní veselení v hotelu Pyramida. Ani tady o vtipné masky na téma Olympiáda na Břevnově nebyla nouze. Cyklisty, lyžaře nebo fotbalisty však zastínil tým jamajských „kokosů na sněhu“, který si přinesl i vlastní boby. Olympiádu v Břevnově pak posvětili dokonce i bohové Olympu. Na účastníky bálu čekala kromě dobré muziky i bohatá tombola.

(podle čas. Šestka)

Video z masopustu ZDE--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/masopust-mel-tema-olympiada-2008-02-03 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.