Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Lidé z Prahy 6 se budou rozvádět na Praze 2

Obyvatelé Prahy 6 budou ode dneška řešit své občanské soudní spory, například rozvody, dědictví, platby výživného na děti v Praze 2.


náhled souboru
Občanskosprávní agenda Obvodního soudu pro Prahu 6 včera totiž zahájila svou činnost v Legerově ulici 7 na magistrále poblíž Nuselského mostu. Dům během tří měsíců prošel rychlou rekonstrukcí, aby se sem soudci mohli do počátku listopadu přestěhovat.

Obvodní soud šesté městské části donedávna sídlil v budově radnice Prahy 6. Ta mu však vypověděla smlouvu, protože potřebuje budovu ke svým účelům. Několik měsíců radní a soudci řešili, kam se instituce přestěhuje. Zvítězilo kompromisní řešení. Trestní úsek, vedení a správa obvodního soudu pro Prahu 6 se přesunuly do Čkalovy ulice v šesté městské části a civilní úsek pro občany právě do Legerovy ulice.

Lidé, kteří sem budou dojíždět, však musí počítat s tím, že v Praze 2 od listopadu fungují zóny placeného parkování. Poblíž je placené parkoviště a ti, kteří se budou chtít vyvarovat stresů s hledáním stání pro auto, budou mít zřejmě jednodušší cestu na Vinohrady hromadnou dopravou.

(převzato z deníku Právo, autor. K. Kudynová) Martin Šalek
tiskový mluvčí MČ Praha 6
msalek@praha6.cz
tel.  220 189 957
mob.  602 316 908
ICQ 199–901-370--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/lide-z-prahy-6-se-budou-rozvadet-na-praze-2-2007-11-21 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.