Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Zápis ukrajinských dětí do mateřských a základních škol / Запис дітей з України до дитячих садочків та загальноосвітніх шкіл
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Letiště Václava Havla rozezní koncert Pavla Šporcla „Na perutích hudby do jiných sfér“

Letiště Václava Havla chystá na 4. prosince od 20 hodin jedinečný koncert. Představí se zde houslový virtuóz Pavel Šporcl. Koncert uvede v prostorách Terminálu 2 v rámci svého podzimního turné SPORCELAIN – GENERALI TOUR 2012. Vystoupení navazuje na stejnojmenné popově-crossoverové album a nese podtitul „Na perutích hudby do jiných sfér.“


náhled souboru

„Pro pražský koncert svého turné jsem dlouho a velmi pečlivě hledal nejvhodnější prostor. A protože celé turné nese podtitul Na perutích hudby do jiných sfér, nadchl jsem se pro letiště. Celá akce je prozatím nejrozsáhlejším a nejnáročnějším počinem mého týmu. Uvedení tak rozsáhlé show na právě přejmenovaném Letišti Václava Havla na Praze 6 je pro mě obrovskou výzvou,“ vysvětluje umělec.

Projektem Sporcelain houslista přivádí přesvědčivý pohled na housle ve 21. století a poprvé se také představuje jako autor a spoluautor hudby. Poprvé tímto počinem totiž vstupuje na horkou půdu popového světa. Skladby, které v programu zazní, jsou různorodé - některé velice rytmické, jiné naopak velmi intimní.

Turné navazuje na stejnojmennou nahrávku, která se okamžitě po svém uvedení dostala do čela žebříčku TOP 10 nejprodávanějších CD. Virtuóza doprovodí jeho nová kapela Šporcelán, složená z vynikajících muzikantů a členů známých popových kapel. Jako host vystoupí zpěvačka Tereza Černochová.

Celkový zážitek z koncertu umocní velká světelná show a velmi ojedinělé provedení v kvadrofonním zvuku, který se na takovém druhu akce představí u nás vůbec poprvé. Program jednotlivých koncertů bude tvořen jak ze Šporclových vlastních kom­pozic, tak ze skladeb O. Brouska, E. Moricconeho, K. Jenkinse, J. Brella, či R. Holého. Hlavní město Praha je jedním z devíti měst, které koncert hostí.

Předprodej vstupenek na www.ticketportal.cz

Účinkují: 

Pavel Šporcl – housle                 

Kapela Šporcelán:                                              
Syntezátory: Jiří Hutárek
Piano: Václav Kramář
Basová kytara/ kontrabas: Ondřej Čech
Bicí: Zbyněk Raušer
Perkuse: Tokhi

Tereza Černochová – host--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/letiste-vaclava-havla-rozezni-koncert-pavla-sporcla-na-perutich-hudby-do-jinych-sfer-2012-11-28 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.