Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Letiště Praha má nový systém měření

Od včerejška jsou na internetu k dispozici výsledky měření hladiny hluku v okolí Letiště Praha. Zaznamenává je nový monitorovací systém ANOMS8 tvořený 13 monitorovacími stanicemi umístěnými v některých částech Prahy a několika středočeských obcích.


náhled souboru
Zařízení za 160 milionů korun má letiště k dispozici na dobu 11 let. Přístroj Letiště Praha pořídilo kvůli případným stěžovatelům na zvýšenou hladinu zvuku, aby bylo možné se přesvědčit, jak situace probíhala a zda jsou stížnosti oprávněné. Získané výsledky mohou navíc motivovat letecké přepravce k dodržování předepsaných postupů.

Podle manažerky Letiště Praha pro životní prostředí Evy Říhové evidují ročně zhruba 250 stížností na hluk způsobený provozem letiště, z toho je 20 procent oprávněných. Z důvodu dohledání starších stížností se všechna data získaná pomocí ANOMS8 archivují. Na hluk z letadel využívajících vedlejší dráhu si stěžují obyvatelé z oblastí Bílá Hora, Ruzyně, Dědina, Řepy, ale také část lidí z Kladna a z řady přilehlých obcí, jako jsou Buštěhrad, Tuchlovice či Braškov. Na tomto území žije více než 120 000 lidí.
Podobný systém využívají i letiště Heathrow či Stansted ve Velké Británii.

(podle LN)

Monitorování hluku a letových tratí ZDE

Přístup k řešení hlukové problematiky v okolí letiště ZDE



Martin Šalek
tiskový mluvčí MČ Praha 6
msalek@praha6.cz
tel.  220 189 957
mob.  602 316 908
ICQ 199–901-370



--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/letiste-praha-ma-novy-system-mereni-2008-02-08 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.