Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Legionáři v Písecké bráně

Starosta Tomáš Chalupa a místopředseda Československé obce legionářské brig. gen. Josef Hercz předali legionářům Prahy 6 Pamětní medaile k 60. výročí konce II. světové války, které jim byly uděleny ministerstvem obrany České republiky, ministerstvem obrany Slovenské republiky a prezidentem Ruské federace.


náhled souboru

Písecká brána, vyzdobená fotografiemi z výstavy o květnovém povstání a za asistence vojenské jednotky a vojenské posádkové hudby Praha, hostila téměř 50 členů Jednoty Praha 6, která je nejpočetnější legionářskou organizací.

Dosud žijící účastníci bojů v zahraničních armádách na východní a západní frontě a vlastenci, kteří v partyzánských oddílech a odbojových organizacích usilovali na domácí frontě o porážku nacistů, převzali z rukou starosty Chalupy a místopředsedy ČsOL Pamětní medaile jako ocenění za statečnost, sebeobětování i záchranu ohrožených.

Starosta Tomáš Chalupa i brig.gen. Josef Hercz ve svých projevech vyjádřili úctu k vyznamenaným a vyzdvihli jejich ušlechtilé vlastnosti, o které se mohl národ opřít i v nejtěžších chvílích své existence. Odměnou za uspořádanou akci bylo poděkování oceněných, že jejich hrdinství nebylo zapomenuto.

Jaroslava Fuchsová
jfuchsov{zavináč}praha6{tečka}cz
tel.  220 189 137--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/legionari-v-pisecke-brane-2005-06-17 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz