Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Ladronka dosud nezná budoucí nájemce

Budoucí nájemce někdejšího statku Ladronka není dosud znám. Radnice nedávno zrušila soutěž, v níž měla jednoho nebo více provozovatelů budovy vybrat. Přihlásilo se totiž málo zájemců. Úřad proto vypíše nové výběrové řízení.


náhled souboru
V Ladronce bude po její opravě lepší restaurace, standardní restaurace s bowlingem, rychlým občerstvením, veřejnými šatnami a sociálním zařízením a půjčovna sportovního nářadí.

Radnice přijala ve výběrovém řízení pouze tři nabídky. Jen jedna se týkala celé Ladronky. Další dva uchazeči měli zájem jen o vybraná zařízení, což podmínky umožňovaly. 

Nyní chce radnice lepší propagací dalšího výběrového řízení docílit toho, aby se přihlásilo více zájemců a byla tak širší možnost výběru. Soutěž bude vyhlášena do dvou týdnů.

Dějiny Ladronky sahají sahají do 17. století. V 90. letech minulého století někdejší statek obývali squatteři; magistrát je nechal za asistence strážníků vystěhovat.

Po nynější rekonstrukci bude Ladronka sloužit jako zázemí pro okolní rekreační areál. Podle původních plánů měla být rekonstrukce hotova už v lednu. Zjistilo se však, že některé prvky jsou v horším stavu, než se předpokládalo. Dělníci navíc našli černou kuchyni a odhalili starou studnu: musel se proto upravit projekt. Cena oprav kvůli tomu podražila o devět na 57 milionů korun, o něž se dělí dejvická radnice a magistrát.

(podle ČTK)

Martin ©alek
tiskový mluvčí
msalek{zavináč}praha6{tečka}cz
tel.  220 189 957--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/ladronka-dosud-nezna-budouci-najemce-2005-04-03 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz