Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Květiny pro charitu pokračují i letos

V minulém roce započatý projekt „Květiny pro charitu“ oslovil desítku diplomatických misí. Po zimní přestávce dnes pokračoval výsadbou záhonu Ázerbájdžánské republiky.


náhled souboru
I letos bude možné spatřit v ulicích Prahy 6 velvyslance v rolích „zahradníků“. V pokleku každý u svého záhonu zasadí květiny, které svou barevností nejvíce připomínají jejich národní barvy.

Letošní "Květiny pro charitu" odstartoval velvyslanec Ázerbájdžánské republiky v České republice J.E. p. Tahir TAGHIZADE (vlevo) spolu s velvyslancem České republiky v Ázerbájdžánské republice Radkem MATULOU (vpravo). Se sázením květin jim pomohl starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa.

Záhon, na kterém od dnešního dne "kvete" Ázerbájdžánská vlajka se nachází v ulici Pevnostní ve Střešovicích.

Pro květinový program našla radnice inspiraci v Chicagu. „Kromě samotných květin jsme k tomu přidali charitativní kontext. Zakládání a péči o květinové záhony realizujeme každý rok. Vloni jsme poprvé nad vybranými záhony nabídli patronaci jednotlivým velvyslanectvím. A právě díky tomu přispěla jednotlivá velvyslanectví na konto Domova svaté rodiny, dohromady částkou zhruba sto tisíc korun,“ řekl Chalupa.

Druhou rovinou projektu je vzdělávací rovina. Tu charakterizují informační cedule, které informují nejen o tom, kdo se o vznik záhonu zasloužil, ale především ve fotografii s textem popisují samotné květiny, které v záhonu kvetou. „To, že do města patří květiny a příroda vůbec, nikdo nepochybuje. Zjistili jsme však, že celá řada dětí, ale i dospělých neví, co kolem nás roste. Chápeme proto podobnou informační osvětu i jako část environmentální politiky, kterou se na rozdíl od mnohých jedinců z různých politických stran, kteří o ní pouze hlásají, snažíme takto v praxi realizovat,“ tvrdí Chalupa.

Květiny pro charitu jsou příkladem unikátní spolupráce samosprávy a diplomatických misí se sídlem v Praze 6. Praha 6 je žádaná nejen pro bydlení, administrativu a obchodní zastoupení, ale také právě pro diplomatické mise. Především v kvalitní vilové zástavbě z 19. a 20. století v Dejvicích, Bubenči a na Ořechovce našla zázemí většina zahraničních zastoupení v České republice. Objektů s diplomatickým statusem, tedy velvyslanectví a rezidencí, je dnes v Praze 6 celkem 65. S představiteli států se pravidelně setkává i vedení městské části vždy na začátku roku na tzv. Glass of wine.

Šestka stále kvete

Kromě záhonů pod patronací jednotlivých velvyslanectví v Praze 6 kvete více než 151.000 květin. Letos vznikly navíc čtyři nové záhony. “Zjistili jsme, že rozkvetlé ulice lidi těší. Květinové záhony a i jiná květinová výzdoba k veřejným prostranstvím velkoměsta patří. Květiny svou barevností a mnohotvárností zpříjemní a zkrášlí každodenní pobyt ve městě a na veřejných prostranstvích a je potřeba je chápat jako součást vyspělé kultury městského prostředí,“ domnívá se starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa.

Související odkazy:

Květiny pro charitu: vzdělávat a pomáhat

Ruská federace a Thajské království se přidávají k charitě

Starosta a velvyslanec sázeli květinyMartin Šalek
tiskový mluvčí MČ Praha 6
msalek@praha6.cz
tel.  220 189 957
mob.  602 316 908
ICQ 199–901-370--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/kvetiny-pro-charitu-pokracuji-i-letos-2009-06-09 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.