Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Kuličkové hřiště na Dědině

Na sídlišti Dědina vzniklo unikátní kuličkové hřiště. Impulzem pro jeho realizaci byl Nápad pro Šestku, pro který lidé hlasovali v rámci participativního rozpočtu.


náhled souboru

Praha 6 pak nápad na kuličkový areál dopracovala do podoby certifikovaného hřiště, které je jedinečnou stavbou v rámci celé Prahy. „Kuličkový areál si vymysleli sami zdejší obyvatelé, kteří se inspirovali v jižních Čechách. Následně lidé o tomto projektu hlasovali v rámci participativního rozpočtu a vybrali ho k realizaci,“ říká Jakub Stárek, místostarosta pro veřejný prostor. Nový herní prvek nabízí dětem nepřeberné množství využití. Od rychlé dráhy až po tu nejpomalejší, průlez ve tvaru tunelu, horolezecké úchyty i důlky na obyčejné cvrnkání kuliček.

Základ kuličkové dráhy tvoří kameny a beton. Její povrch je z polyuretanu, tedy bezpečnostního povrchu, který se používá na dětských hřištích. Je voděodolný a bezpečný.

Moderní kuličkové hřiště vyšlo na téměř dva miliony korun a pro veřejnost otevřené bude celoročně. Dodavatelem byla společnost 4soft. Architektem a autorem podoby hřiště je Viktor Drobný z ateliéru Sportovní projekty. „Základ je představit si to jako třeba kopec v Itálii, kde jsou sjezdovky ze všech stran kopce. A zde máte také kuličkové dráhy ze všech stran. Jsou zde skokanské můstky, boule či rychlé a pomalé dráhy,“ Viktor Drobný.

Praha 6--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/kulickove-hriste-na-dedine-2020-05-27 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz