Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Klub Delta oslaví 20. výročí sérií koncertů

Pražský klub Delta oslaví v příštích dnech výročí 20. let od svého otevření symbolicky sérií dvou desítek koncertů souborů, jež se s tímto sálem na periférii metropole cítí spjaty.


"Koncerty nám 18. ledna zahájí Psí vojáci, kteří byli jednou z prvních kapel, které zde vystoupily," řekla dramaturgyně Delty Blanka Štrayblová.

Provoz klub na sídlišti v pražské Ruzyni zahájil v květnu roku 1987. "Během let se Delta vyprofilovala z původně divadelní scény na převážně hudební klub, divadla tu již máme jen výjimečně," uvedla provozovatelka klubu Zuzana Jáchymová.

Na Deltě vystupují především rockové a alternativní kapely, kromě zavedených jmen zde však vždy dostávaly šanci také začínající soubory. Jedním z nich byli například nyní populární Tata Bojs, kteří Deltu stále považují za svou domovskou scénu. Od počátku 90. let zde začaly často vystupovat také špičky světové alternativní hudby v cyklu Hudba na okraji; později Delta začala hostit koncerty festivalu Alternativa. Pravidelně se zde konaly také festivaly rockové, bluesové i industriální hudby.

Dříve byla Delta příspěvkovou organizací Městské části Praha 6, od loňského roku má soukromého provozovatele, který ovšem dramaturgii klubu nezměnil. Výročí Delty přijdou v dalších měsících oslavit například V.T.Marvin, Radůza, Znouzectnost, Hudba Praha, Pohřební kapela, Krásné nové stroje, Moberg Ensemble a Petr Nikl s Lakomými Barkami. V březnu se zde dále představí Vladimír Mišík & Etc..., Sylvie Krobová, Tleskač, Neočekávaný dýchánek, Ahmed má hlad, Garage a Echt!. V dubnu bude série pokračovat koncerty kapel Divokej Bill, Hm..., The Plastic People of the Universe, Longital, OTK a Oswald Schneider.

Narozeninová koncertní série bude pokračovat až do 5. května, kdy ji zakončí vystoupení kapely Už jsme doma a divadelního souboru Buchty a loutky. Informace o klubu i narozeninových koncertech jsou uvedeny na internetové stránce www.klubdelta.cz.

(podle ČTK)Martin Šalek
tiskový mluvčí ÚMČ Praha 6
msalek@praha6.cz
 220 189 957
 --- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/klub-delta-oslavi-20-vyroci-serii-koncertu-2007-01-15 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz