Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Kašpárkohraní nabídlo hravé odpoledne pro celou rodinu

Druhý ročník největšího dětského festivalu v České republice Kašpárkohraní, který se konal v neděli 16. května, přilákal do obory Hvězda více než deset tisíc návštěvníků.


náhled souboru

Početné rodiny s dětmi neodradilo ani na květen poněkud netypicky chladné počasí a společně si užili hravé odpoledne plné interaktivní zábavy, vystoupení špičkových hudebních a divadelních souborů, vrcholových olympijských a paralympijských sportovních aktivit, tvůrčích a řemeslných dílen. Nezapomenutelný adrenalinový zážitek nabídla QUIKSILVER U-RAMPA SKATE & BMX SHOW s mistrem světa na kole BMX Honzou Valentou, mistrem světa na koloběžce Martinem Nogolem a mistrem republiky na u-rampě Martinem Juráškem.

Po velkém úspěchu loňského ročníku organizátoři letošní  Kašpárkohraní  výrazně rozšířili. Hvězdami hlavní hudební scény byly Chinaski s dětským představením Autopohádky, Petr Skoumal a divadlo v Dlouhé s koncertním představením Kdyby prase mělo křídla, Jaroslav Uhlíř a samozřejmě také skupina Kašpárek v rohlíku se svými hosty (např. Tonya Graves, Márdi), divadelní stan ovládl světoznámý japonský loutkář Noriuki Sawa, loutková a maňásková divadla a další pozoruhodní umělci.

Děti i jejich rodiče si zahráli na bubny s muzikanty z kapely THE TAP TAP, vyzkoušeli si jízdu na mechanickém invalidním vozíku se Sportovním klubem Jedličkova ústavu a zastříleli si z luku s nevidomým lukostřelcem Jiřím Mojžíškem. Oborou hvězda procházel průvod obřích masek, k vidění bylo napínavé utkání malých fotbalistů AC SPARTA PRAHA a SK SLAVIA PRAHA a řada dalších atraktivních zážitků. 

Dětský festival Kašpárkohraní uspořádala společnost Riff Raff ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy, pod záštitou primátora Pavla Béma a starosty Prahy 6 Mgr. Tomáše Chalupy.

Martin Šalek
tiskový mluvčí MČ Praha 6

tel.  220 189 957
mob.  602 316 908--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/kasparkohrani-nabidlo-hrave-odpoledne-pro-celou-rodinu-2010-05-18 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz