Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Kartičky od strážníků jako upozornění i poděkování řidičům

Novinku pro řidiče připravila městská policie. Od března budou strážníci nechávat za stěrači parkujících vozidel barevné letáčky s logem městské policie.


náhled souboru
Žlutými kartičkami upozorní řidiče na špatné parkování, modré budou poděkováním, že auto je zaparkováno v souladu s předpisy. „Žlutou kartu jako upozornění pro řidiče budeme vydávat na vozidla, na které by jinak strážník vydal výzvu osobě podezřelé z přestupku, ale odhalený přestupek má nižší společenskou nebezpečnost,“ upozornila zástupkyně obvodního ředitele Městské policie v Praze 6 Michaela Roháčková.

Na kartičkách bude zároveň údaj o době kontroly. V případě zjištění problému, který nebude závažný, například neuzamčené vozidlo, rozsvícená světla či otevřené okénko, se budou strážníci snažit vyrozumět majitele vozidla. „Strážníci vozidla nejen zkontrolují, ale rovněž prověří, zda se nejedná o odcizené vozidlo nebo ukradenou registrační značku,“ dodala Roháčková.

Od 1. ledna letošního roku strážníci také plně využívají svého oprávnění vyžadovat od příslušných orgánů z jejich informačních systémů poskytnutí příslušných údajů o kontrolovaných vozidlech. Proto mají k dispozici i pět služebních vozidel vybavených moderním vyhledávacím zařízením. To vše napomáhá k mnohem větší efektivitě při odhalování odcizených vozidel či registračních značek.Martin Šalek
tiskový mluvčí MČ Praha 6
msalek@praha6.cz
tel.  220 189 957
mob.  602 316 908
ICQ 199–901-370--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/karticky-od-strazniku-jako-upozorneni-i-podekovani-ridicum-2009-03-13 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz