Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Pomoc pro Ukrajinu
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Kardinál Miroslav Vlk požehnal vchod do kostela

Nájezdu, který usnadní vstup do kostela vozíčkářům, lidem o holi a těm, pro které jsou schody komplikace, ale i rodičům s kočárky, kardinál požehnal svěcenou vodou. Na financování stavby se více než polovinou podílela i městská část.


náhled souboru

„Je to malá stavba, ale velká svým významem,“ zhodnotil kardinál Miloslav Vlk nový bezbariérový přístup do kostela sv. Vojtěcha v Dejvicích. Nájezdu, který usnadní vstup do kostela vozíčkářům, lidem o holi a těm, pro které jsou schody komplikace, ale i rodičům s kočárky, kardinál požehnal svěcenou vodou. Přístup podle něj symbolicky otevírá dveře všem, kteří to potřebují.

Slavnostního dokončení vstupu se zúčastnil i starosta Tomáš Chalupa. Městská část se totiž na financování stavby podílela částkou 400 tisíc korun, to je více než polovina z celkových nákladů 700 tisíc korun. Starosta Chalupa považuje za samozřejmé, že obec přispívá různým skupinám občanů. „Obec není jen shluk domů, jsou to hlavně lidé a jejich potřeby,“ podotkl starosta. 

O nutnosti bezbariérového vstupu do kostela se uvažovalo od začátku devadesátých let, kdy byl kostel znovuotevřen. Až na podzim loňského roku se však začalo dílo architekta Zavadila realizovat. Na nový vstup přispěla také Pražská plynárenská 100 tisíci korunami.Martin Šalek
tiskový mluvčí MČ Praha 6
msalek{zavináč}praha6{tečka}cz
tel.  220 189 957
mob.  602 316 908--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/kardinal-miroslav-vlk-pozehnal-vchod-do-kostela-2010-03-22 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.