Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Zápis ukrajinských dětí do mateřských a základních škol / Запис дітей з України до дитячих садочків та загальноосвітніх шкіл
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Kachničky vyrazily do ulic

Bezpečnostní kampaň radnice Prahy 6 s názvem Dejte přednost životu, jejíž maskotem je kachnička převádějící přes ulici své potomky, oslovila první zájemce. Promotéři své stánky totiž poprvé představili 8. května na Dejvické ulici v rámci akce Dejvická slavnost.


náhled souboru
“Chceme být se stánky účastníky různých akcí Prahy 6, kde se dá předpokládat velká účast a kde budeme moci oslovit jak děti, tak i dospělé. Na Dejvické slavnosti to byla premiéra promotérů i speciálních stánků. Mile nás překvapil velký zájem lidí nejrůznějšího věku. Promotéři rozdali 4 tisíce informačních letáků a 3 a půl tisíce odrazek na kolo,“ sdělil starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa.

Bezpečnostní kampaň Prahy 6 „Dejte přednost životu“ je zaměřena na děti i na dospělé, na řidiče i na chodce. Praha 6 dává na dopravní opatření ke zvýšení bezpečnosti více než ostatní městské části či magistrát.

„Bez vstřícnosti řidičů a jejich pochopení budou všechny speciálně značené přechody, zpomalovací zóny či reflexní doplňky pro děti docela zbytečné,“ vysvětluje starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa.

V první fázi, která již začala 1. května, zamířila kampaň svou formou outdorových médií – billboardů, laviček, bannerů - především na řidiče.

„Apeluje na řidiče, aby dali přednost životu před rychlou jízdou a sundali nohu z plynu. Zároveň se věnovali řízení, zastavovali na přechodech, dodržovali bezpečný odstup a dávali pozor na děti,“ řekl Chalupa.

V další fázi, která byla zahájena v rámci akce Dejvická slavnost, chce kampaň působit na děti i dospělé, tedy na skupinu pěších či cyklistů prostřednictvím promotérů, kteří budou na vybraných akcích Prahy 6 rozdávat informační, ale i praktické a bezpečnostní pomůcky, které mohou někdy zachránit život. Na Dejvické slavnosti šlo zatím „pouze“ o odrazky na kolo, v dalších dnech přibudou další pomůcky - reflexní textilní vesty, reflexní textilní nálepky, reflexní přívěsky, dětské přilby na kolo, „stopka“ pro pedagogy, pásky na oděv, ale také papírové kšilty, trička, žvýkačkové papírky, letáky a samolepky.

Další příležitost k setkání s promotéry kampaně bude mít veřejnost 19. května a to hned na dvou akcích Prahy 6 - Jarních bubenečských trzích aneb Slavnostech Na Štrozoku (19., 20. května 2007, Krupkovo náměstí) a tradičním cyklistickém závodě Dětská pražská padesátka (19. května 2007, plochodrážní stadion na Markétě).Martin Šalek
tiskový mluvčí ÚMČ Praha 6
msalek@praha6.cz
 220 189 957--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/kachnicky-vyrazily-do-ulic-2007-05-11 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.