Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

iDNES.cz: Stavbaři uklízejí nad tunelem Blanka, auta se vrátila do části Patočkovy

UVNITŘ VIDEO. Řidiči, kteří jezdí přes Prahu 6, už nebudou v Patočkově ulici ve směru od křižovatky se Střešovickou jezdit po provizorní silnici, ale pojedou po nové vozovce. Úsek musel na dlouhé měsíce ustoupit stavbě tunelu Blanka.


náhled souboru

"Otevření úseku pomůže větší plynulosti dopravního provozu v Praze 6," pochvaluje si místostarosta šesté městské části René Pekárek.

VIDEO V ČLÁNKU - ZDE

Zmizet by tak měly dlouhé kolony automobilů, které se několik měsíců tvořily u střešovické tramvajové vozovny. Denně tímto úsekem projede na třicet dva tisíc aut. Nově otevřený, dvě stě padesát metrů dlouhý úsek museli řidiči objíždět kvůli výstavbě tunelu městského okruhu.

Od křižovatky se Střešovickou museli odbočit na provizorní silnici, aby se poté dostali zpátky na Patočkovu. Na silnici nyní najedou rovnou po novém úseku.

Nicméně rekonstrukce zatím zcela dokončena není a v opačném směru budou po výše zmíněné objížďce řidiči jezdit dál. Na zprůjezdnění opačného směru si šoféři ještě přibližně pět měsíců počkají.

Dělníkům totiž zbývá dokončit polovinu vozovky a rovněž zrekonstruovat tramvajový pás s kolejemi. Podle předpokladu stavebníků i radnice Prahy 6 by tady měly práce definitivně skončit až na jaře příštího roku.

"Už koncem dubna roku 2013 je v plánu zprovoznění úseku směrem do centra a rovněž tramvaje se vrátí do své původní trasy," řekl místostarosta Prahy 6 René Pekárek.

Zdroj: http://praha.idnes.cz/zprujezdneni-patockovy-stavba-tunelu-blanka-fac-/praha-zpravy.aspx?c=A121218_160839_praha-zpravy_ab--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/idnescz-stavbari-uklizeji-nad-tunelem-blanka-auta-se-vratila-do-casti-patockovy-2012-12-19 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz