Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

iDnes.cz: PRAHU ČEKÁ ZMĚNA 70 LINEK MHD...

Zpravodajský server iDnes.cz přinesl dnes informace o chystaných změnách v MHD po otevření metra do Motola. Přinášíme článek v plném znění. Připravujeme reakci městské části Praha 6.


náhled souboru

Prahu čeká změna sedmi desítek linek MHD. Pojede se i Strahovským tunelem

14. ledna 2015 - 16:41 hodin - Praha připravuje největší změny v městské hromadné dopravě od září 2012. Souvisejí s dubnovým otevřením čtyř nových stanic metra, podle radního pro dopravu Petra Dolínka se ale dotknou téměř všech městských částí. Vůbec poprvé pojede autobusová linka Strahovským tunelem. Spojí Dejvice, Anděl a Spořilov.

Materiál ve středu projednal organizátor pražské dopravy - společnost Ropid - s radním pro dopravu Petrem Dolínkem. Část materiálu má iDNES.cz k dispozici.

Změny se dotknou zhruba 16 linek tramvají, téměř tří desítek městských a zhruba dvou desítek příměstských autobusových linek.

„Změny se nyní začnou konzultovat s jednotlivými městskými částmi,“ řekl iDNES.cz Dolínek. Už ve čtvrtek se Ropid sejde na jednání s Prahou 7, v pátek pak s radnicemi Prahy 5 a 6.

„Připravené změny vítám, kromě linek na Praze 6 řeší také bolesti, na které upozorňovaly městské části po celé Praze,“ pokračoval Dolínek.

Dodal, že v materiálu budou zapracovány požadavky a připomínky radnic ke změnám, které nastaly v září 2012. „Půjde o největší změny od té doby. Doufám, že budou pozitivní,“ řekl radní.

Jednou z největších novinek bude propojení Dejvic a Smíchova expresním autobusem.

Linka číslo 118 pojede z Vítězného náměstí na Anděl, kde bude za rekordních 10 minut. Ze zastávky Na Knížecí pak bude pokračovat na Smíchovské nádraží a dále po své trase až na Spořilov. Půjde tak o jednu z nejdelších linek pražské MHD.

„Vůbec poprvé povede linka MHD pražským tunelem (už dříve jezdily autobusy MHD třeba Těšnovským či Letenským tunelem, pozn. red.) Je to taková zkouška pro možné budoucí vedení autobusu tunelem Blanka,“ řekl Dolínek.

Další změnou bude ukončení autobusů ve směru od letiště a Divoké Šárky u metra Nádraží Veleslavín. Další městské a příměstské autobusy od Tuchoměřic, Nebušic či Přední Kopaniny, které dnes jedou do Dejvic přes Horoměřickou, budou končit u metra Bořislavka.

Městské části nyní budou mít několik týdnů k vyjádření připomínek. Dolínek věří, že i přes šibeniční termín se podaří všechny co nejvíce uspokojit.

Autor: bur--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/idnescz-prahu-ceka-zmena-70-linek-mhd-2015-01-14 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz