Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Houška udržel Břevnov

Dva pražské týmy se rvaly až do posledních minut sezony České fotbalové ligy o splnění svého cíle, ale uspěl jen jeden z nich, břevnovští Dragouni.


náhled souboru
Xaverov před posledním kolem ztrácel na vedoucí Liberec B tři body a jeho cesta zpět do II. ligy vedla jen přes domácí výhru nad béčkem Českých Budějovic a současně prohru Liberce B na hřišti třetí Čáslavi. To se nesplnilo ani v jednom případě, rezerva Slovanu totiž získala postupový bod za remízu 1:1 a „kuřata“ utrpěla v Horních Počernicích třetí jarní domácí prohru. Zachránili se minutu před dvanáctou. Naděje Xaverova pohřbil tři minuty před koncem mladíček Mašát, a zachránil tak Jihočechy v soutěži.

Ještě později se zachránil Břevnov. Ve Varnsdorfu brzy prohrával gólem Obajdina, ale po hodině hry nejlepší střelec Dragounů Bošanský vyrovnal a střídající Martin Houška v 89. minutě vítězným gólem rozhodl nejen o výhře hostí 2:1, ale i jejich setrvání v soutěži. A to ještě pomohla týmu z Prahy 6 domácí zaváhání Mostu B a Kolína - tyto celky na to také nakonec doplatily sestupem.

Vyšehrad postavil Bosáka - V divizi B se zachránila rezerva Viktorie Žižkov, potřebný bod získala na půdě druhých Ovčár po remíze 1:1. Neštěmicím tak nepomohla ani výhra 1:0 na Vyšehradě. V dresu Vyšehradu se v polovině druhého poločasu objevil na hřišti i známý televizní komentátor Jaromír Bosák. 

Mimořádný střelecký apetit opět prokázal Viktor Dolista z Vltavínu. Před týdnem svým gólem porazil druhé Ovčáry a na hřišti rezervy Teplic, tedy vítěze divize B, se trefil dokonce dvakrát (2:2). Dolista se stal s 18 góly nejlepším letošním pražským střelcem. Jeho 37letý spoluhráč Jiří Chramosta se naopak v tomto zápase loučil s fotbalovou kariérou.

(podle VP)

Martin ©alek
tiskový mluvčí
msalek{zavináč}praha6{tečka}cz
tel.  220 189 957--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/houska-udrzel-brevnov-2005-06-20 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz