Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Hasiči likvidovali únik čpavku

Hasiči spolu s protichemickou jednotkou dnes ráno v areálu stadionu Hvězda ve Vokovicích likvidovali nahlášený únik čpavku. Kvůli havárii a nepříznivému ovzduší byl v dopoledních hodinách evakuován celý stadion a z preventivních důvodů i přilehlá základní škola Na Dlouhém lánu.


náhled souboru

Žáci měli pod dohledem pedagogů náhradní program – vycházku na Babu a do Šárky.

Kolem jedenácté hodiny byla evakuace ukončena. V okolí stadionu byly totiž měřeny stále nulové koncentrace. Zhruba 300 žáků se postupně vrátilo do svých tříd, byla zrušena předchozí výzvu obyvatelům, aby zůstali v bytech, pečlivě zavřeli okna a nevětrali. Na zimním stadionu se pokračuje v odvětrávání. Jedna osoba byla předána záchranářům. Mluvčí pražské záchranky Jiřina Ernestová převzetí zraněného potvrdila. "Jedná se o osmačtyřicetiletého muže, který se nadýchal čpavku. Převezli jsme jej do střešovické nemocnice, jeho stav není vážný," upřesnila.

V místě zasahovali celkem 3 hasičské sbory, zkrápěly čpavek vodou uvnitř budovy a odvětrávaly zbytky čpavku pomocí ventilátoru. Prováděly i měření v okolí haly, naměřily nulové koncentrace.

Čpavek se používá do chladicích zařízení. Vyznačuje se nepříjemným, štiplavým zápachem. Při nižších koncentracích může u lidí vyvolat pálení očí či nosu. Ve vyšších koncentracích může vážně poleptat sliznice dýchacích cest, kůži a oční rohovku a způsobit otok plic.

(foto: www.hzspraha.cz)

Martin Šalek
tiskový mluvčí MČ Praha 6
msalek@praha6.cz
tel.  220 189 957
mob.  602 316 908--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/hasici-likvidovali-unik-cpavku-2010-06-15 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz