Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Garáže na Puškinově náměstí se neprojektují

Radnice Prahy 6 se ohrazuje proti nařčení, že by prosazovala záměr výstavby podzemních garáží v lokalitě Puškinovo náměstí v Bubenči v Praze 6 přes odpor lidí zde žijících.


Od 16. září 2005, kdy zastupitelé schválili Koncepci dopravy v klidu (usnesení ZMČ č. 473/05 ) a veřejně potvrdili, že veškeré projektové práce pro lokalitu Puškinovo náměstí se zastavují, nenastala žádná změna. Občanské sdružení Puškinovo náměstí o tom bylo navíc dopisem informováno na konci listopadu loňského roku.

„Návrh na stavbu garáží je zastavený. V té věci se nyní nic neděje, nic se neprojektuje ani nefinancuje a není podepsána žádná smlouva,“ řekl starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa a dodal: „V podstatě jsme se vrátili do bodu nula. Znovu se podíváme na všechny varianty, kde všude by mohly garáže být.“ I kdyby z nové analýzy dopravy v klidu v centrální části Dejvic a Bubenče vyplynulo, že nejvhodnějším místem pro stavbu garáží je právě Puškinovo náměstí, nebude ji starosta prosazovat, pokud se proti ní postaví nadpoloviční většina rezidentů.

V lokalitě Puškinova náměstí bydlí zhruba 4800 obyvatel. Místních rezidentů, tedy lidí žijících v okolí Puškinova náměstí, kteří podepsali petici proti podzemním garážím je 992. Celkem je pod peticí 1594 platných podpisů lidí (neplatných je 105).  V opozici proti protestujícím občanským sdružením je reprezentativní průzkum mezi obyvateli. Podle něj si podzemní garáže přeje přes 80 procent obyvatel Prahy 6 z více než dvou tisíc oslovených občanů.

Přesné údaje petice:

počet podpisů rezidentů (lidí žijících v okolí Puškinova náměstí)

887

počet podpisů rezidentů a dalších občanů z Prahy 6

1273

počet podpisů rezidentů, občanů Prahy 6 a občanů jiných pražských městských částí

1490

počet podpisů rezidentů, občanů Prahy 6, občanů jiných městských částí a dalších měst a obcí v ČR

1588

počet neplatných podpisů

83

celkový počet platných podpisů petice

1588


Radnice nesouhlasí s názorem, že výstavbou podzemních garáží v Dejvicích a Bubenči v lokalitách ulic Wuchterlova a Kafkova nebo Puškinova náměstí mohou zaniknout zahrady, dvory a vnitrobloky, jak tvrdí někteří členové Klubu Za starou Prahu. Budování garáží ve vytipovaných místech do žádných vnitrobloků nezasahuje. V případě garáží ve Wuchterlově a Kafkově ulice dojde k celkové revitalizaci a obnovení náměstí s vodním prvkem a zelení. Dosud tu byla pouze betonová plocha se stovkou aut. V případě Puškinova náměstí, kde jsou však nyní veškeré přípravy rok a půl zastaveny, byla plánována varianta co nejvíce šetřící území parku, s kapacitou 325 podzemních parkovacích míst pouze pro rezidenty, zachovávající z velké části vzrostlou zeleň a s navrhovaným dětským hřištěm o 80 % větším než je stávající stav.

V území Dejvic a Bubenče nezamýšlí Praha 6 v žádném případě budovat nadzemní parkovací domy, nýbrž základním požadavkem pro přípravu podzemních garáží je důraz na úpravu parteru, vznik klidových oblastí s výrazným omezením stání na povrchu a postupnou revitalizaci uličního parteru.Martin Šalek
tiskový mluvčí ÚMČ Praha 6
msalek@praha6.cz
 220 189 957--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/garaze-na-puskinove-namesti-se-neprojektuji-2007-02-21 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.