Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Koncert ke 100. výročí narození vědce O. Wichterleho

Mimořádný koncert na výjimečném místě pořádá v neděli 3. listopadu 2013 od 19 hodin městská část Praha 6 ve spolupráci s Národní technickou knihovnou a Vysokou školou chemicko-technologickou. Ke stému výročí narození profesora Otty Wichterleho bude v centrální hale Národní technické knihovny uspořádán výjimečný koncert. Filharmonický orchestr Iwasaki pod taktovkou Chuhei Iwasakiho, se sólistou Václavem Hudečkem přednese díla J. S. Bacha, L. van Beethovena a A. Dvořáka. Vstupné pro čestné hosty je na pozvánky, pro veřenojst zdarma.


náhled souboru

„Praha 6 tak vzdá hold světoznámému vědci, který je od roku 2002 čestným občanem šesté městské části a jemuž celý svět vděčí mimo jiné za vynález měkkých kontaktních čoček,“ řekla Marie Kousalíková, starostka městské části Praha 6.

Večerem bude provázet moderátor Jiří Vejvoda, který do pásma o vyprávění o životě profesora Wichterleho pozve jeho blízké spolupracovníky a přátele. Koncertu se zúčastní i profesorova rodina.

V přízemí centrální haly Národní technické knihovny bude mimo orchestřiště maximálně 100 míst k sezení pro vybrané hosty. Další pozvaní posluchači i návštěvníci z řad veřejnosti obsadí tři patra galerií po obvodu sálu.

Místo konání: Národní technická knihovna, centrální hala

Otto Wichterle: https://www.praha6.cz/wichterle.html

Otto Wichterle převážnou část svého života bydlel a pracoval na území městské části Praha 6. Roku 2002 obdržel in memoriam titul „Čestný občan Prahy 6“, který převzala jeho manželka dr. Ludmila Wichterlová. Dne 27. října 2013 uplyne 100 let od narození vynikajícího vědce, vynálezce, pedagoga a osobnosti - prof. Ing. RTDr. Otty Wichterleho, DrSc., Dr. h. c. Zemřel 18. srpna 1998.

PODÍVEJTE SE NA VIDEO - Česká centra: Rozhovor s Lindou Wichterlovou o svém muži i kontaktních čočkách - ZDE: http://www.youtube.com/watch?v=5wgNwG_Tg5Q--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/exkluzivni-koncert-ke-100-vyroci-narozeni-svetoznameho-vedce-otty-wichterleho-2013-10-22 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.