Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Evropská bude mít bezpečný přechod, Libocká se uzavře

Na Evropské vzniká světelná křižovatka s ulicí Vlastina. Bezpečnější bude i přecházení díky novému signalizovanému přechodu poblíž zastávek. Lidé tak přestanou nekoordinovaně přebíhat rušnou třídu. Nejbližší přechod byl v křižovatce s Libockou.


náhled souboru

„Jde o jeden z dalších požadavků Prahy 6 na zajištění bezpečnostních opatření na Evropské. Světelná křižovatka s přechodem zajistí bezpečnější přecházení chodců mezi Vlastinou a Divokou Šárkou," říká k tomu místostarosta Záruba, který má dopravu v Praze 6 na starosti.

Nový přechod staví společnost Eltodo pro Technickou správu komunikací, která Evropskou třídu spravuje. Při stavbě přechodu jsou zohledněny i potřeby dopravního podniku z pohledu autobusových zastávek. Stavba má být hotová během následujících dnů.

Komplikace v této lokalitě ale způsobí celkové uzavření Libocké ulice, ke kterému dojde během prázdnin. „Důvodem je kompletní obnova vodovodních a kanalizačních sítí, které jsou v havarijním stavu," informovala vedoucí odboru dopravy Prahy 6 Dana Charvátová. Libocká bude uzavřena nejméně na dva měsíce.

Z dlouhodobých uzavírek stále trvá rekonstrukce komunikace v ulici Za Strahovem, a to do začátku října. Rekonstrukce kanalizace v ulici V Středu bude dokončena 16. července. Částečně je od června do poloviny srpna omezen provoz v Dělostřelecké ulici, a to z důvodu obnovy distribučního řadu Bruska.

(podle čas. Šestka)

Martin Šalek
tiskový mluvčí

tel.  220 189 957
mob.  602 316 908--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/evropska-bude-mit-bezpecny-prechod-libocka-se-uzavre-2010-07-16 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz