Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Dolní Sedlec: Patříme Šestce

Obyvatelé dolního Sedlce se konečně dočkali. S prvním dnem nového roku 2005 se z nich stali občané Prahy 6. Praha 6 tak nejen získala zhruba 300 lidí, ale také asi 588 tisíc metrů čtverečních území. Není proto divu, že první letošní setkání radnice s občany se odehrálo právě v Sedlci.


náhled souboru

O připojení k Praze 6 se lidé z dolního Sedlce zasazovali už dlouhou dobu a za pomoci zastupitele Suchdola Jaroslava Holého sepsali i petici za připojení k Praze 6.

„Důvodem sepsání petice bylo, že peníze šly odtud pryč a už se nevracely. Od roku 1991 se tady totiž do ničeho neinvestovalo,“ vysvětlil před nedávnem Holý.

Lidé z dolního Sedlce argumentovali také tím, že mají blíž do Dejvic než do Suchdola. Od připojení k Praze 6 si slibují především vybudování kanalizace, plynofikace a nových cest. Až vloni v září se ale podařila dohoda mezi Prahou 6, která se připojení dolního Sedlce nikdy nebránila, a Suchdolem, který naopak o část svého území přijít nechtěl. „Nelíbily se nám některé návrhy vedení hranice, se kterými přišla jak Praha 6, tak občané Sedlce,“ vysvětlil v září neochotu Suchdola jeho starosta Václav Čížek.

V platnost vstoupila dohoda až nyní, přesně v první den roku 2005. Dolní Sedlec se tak stal součástí programu Prahy 6. „Vznikne zde informační kancelář, součástí bude i úklid komunikací a začne jejich oprava,“ dozvěděli se sedlečtí na setkání s již „svou“ radnicí.

Zástupci radnice v čele se starostou místním lidem také rozdali speciálně vyrobený informační věstník, který by měl občanům pomoci v rychlé orientaci při řešení různých problémů. Obsahuje nejen základní údaje o Praze 6, ale především velké množství důležitých kontaktů na zastupitele, odbory radnice nebo různé instituce v Praze 6, které mohou lidé potřebovat.

Zřejmě nejčastějším dotazem prvního letošního setkání s občany bylo, zda občané dolního Sedlce patří, tak jako všichni ostatní občané Prahy 6, spádově pod Vojenskou nemocnici ve Střešovicích. Dosud tomu totiž tak nebylo a záchranná služba je v případě nutnosti vozila do jiných zdravotnických zařízení. Tajemnice úřadu Lenka Pokorná obavy lidí přímo na místě rozptýlila, protože potvrdila, že i tuto změnu odbor zdravotnictví radnice již zařídil a v případě potřeby bude záchranná služba vozit občany Sedlce právě do střešovické nemocnice.

Občanům byl také představen strážník městské policie - okrskář pro území Sedlec (okrsek č. 28), kterým se stala Lada Šturmová.

Martin ©alek
tiskový mluvčí
msalek{zavináč}praha6{tečka}cz
tel.  220 189 957--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/dolni-sedlec-patrime-sestce-2005-01-05 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz