Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Dezinfekce pro občany zdarma

Díky partnerské spolupráci Letiště Praha a Prahy 6 si mohou občané městské části zdarma vyzvednout lahvičky s dezinfekcí. Zatímco Praha 6 dodala potřebnou dezinfekci, Letiště Praha prostřednictvím svých partnerů zajistilo 4 tisíce prázdných plastových lahví, ve kterých se bude dezinfekce rozdávat. Lidé si ji mohou zdarma vyzvednout ve středu 6. května od 14:00 na Vítězném náměstí (v místě konání farmářských trhů).


náhled souboru

Praha 6 se rozhodla pro distribuci dezinfekce v okamžiku, kdy vláda přichází s postupným uvolňováním opatření, a tudíž bude třeba dbát na zvýšenou potřebu hygienických pravidel. Doposud totiž dezinfekce směřovala primárně do zdravotnických zařízení a tam, kde pečují o seniory.

Letiště Praha, prostřednictvím svého partnera, společnosti Coca-Cola HBC Česko-Slovensko, dodalo čtyři tisíce prázdných plastových lahviček, které Praha 6 naplní dezinfekcí a rozdá občanům. Další partner Letiště Praha, společnost Very Goodies, divize společnosti Karlovarské minerální vody, poskytla necelých dva tisíce plných půllitrových lahví s pitnou vodou Aquila, které zajistí pitný režim v době nouzového stavu nejen pro krizový štáb, ale i pro zdravotnická zařízení v Praze 6. I tyto lahve využije MČ Praha 6 po očištění a řádném označení pro distribuci desinfekce.

Nejde o první spolupráci v době koronavirové krize mezi letištěm a Prahou 6.  „Během nouzového stavu nám letiště dalo k dispozici desítky dobrovolníků, zapojili se do pomoci seniorům a pomohli tak zajistit, aby se k potřebným dostaly nejen roušky a desinfekce, ale i nákupy a obědy.  Jsem moc rád, že Praha 6 má tak dobrého souseda, který v době krize opravdu pomáhá,“ dodává starosta Ondřej Kolář.

Praha 6--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/dezinfekce-pro-obcany-zdarma-2020-05-05 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz