Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Děti si mohou hrát v břevnovském centru i na poslance

Nové prostory, kam mohou přicházet děti hrát si na poslance, zahrát si fotbal a jiné hry nebo řešit osobní problémy, využívá od včerejška občanské sdružení Prev-Centrum v suterénu bývalé mateřské školy v Meziškolské ulici v Břevnově.


náhled souboru
„Jde o to, aby se děti jen tak nepoflakovaly po ulicích. Z nudy pak začínají brát drogy, krást a vyvádět různé nepravosti. My jim nabízíme řešení, každý pracovní den odpoledne mohou přijít k nám a hrát různé hry. Akorát musí dodržovat pravidla, nesmějí být agresivní a pod drogami,“ řekla Regina Babická ze zdejšího nízkoprahového klubu Centrum.

Kdokoliv starší dvanácti let tady může být kdykoliv od pondělí do čtvrtka od tří do sedmi, v pátek pak od dvou do pěti hodin odpoledne. „Nevybíráme tady od rodičů žádné poplatky. Chodí sem hodně dětí ze sociálně slabších rodin, jejichž rodiče nemají peníze na drahé kroužky. Máme tady počítače, mixážní pult, jsou tady stoly na ping-pong, v létě si kluci a děvčata mohou hrát na velké zahradě,“ přiblížila činnost klubu Babická.

Děti však mohou také samy rozhodovat o tom, co se v klubu bude dělat. „Od toho tady mají svůj dětský parlament,“ dodala Babická.

Prev-Centrum se také stará o děti, které mají problémy se svými vrstevníky. Dětem se tu snaží pomáhat psycholožka Simona Hybšová. Mezi její klienty patří především žáci z pátých a devátých tříd. „Dá se říci, že já tady řeším ty jednodušší případy. Děti si třeba samy postěžují svému učiteli, že třída nedrží pohromadě a tvoří se v ní různé skupinky, které spolu navzájem nemluví. Učitel se s námi domluví a přivede žáky sem. My si s nimi vykládáme a snažíme se jim pomoci,“ řekla Hybšová.

(podle MFD)

Martin ©alek
tiskový mluvčí
msalek{zavináč}praha6{tečka}cz
tel.  220 189 957--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/deti-si-mohou-hrat-v-brevnovskem-centru-i-na-poslance-2005-03-04 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz