Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Děti potěšily barvy i klouzačka

Několika písničkami i za doprovodu fléten přivítala zhruba šedesátka dětí novou mateřskou školu, která byla včera slavnostně otevřena včera ve Velvarské ulici v Dejvicích.


náhled souboru

Dohromady se jich však do nové mateřinky vejde ještě o čtyřicet víc. "Proto si říkáme Stonožka," zmínila ředitelka školky Libuše Lichtnegerová. Děti byly zase nadšeny z množství barev, které je obklopují. "Nejvíc se mi líbí klouzačka," řekl pětiletý Bertík.

Budova se čtyřmi třídami vyrostla vedle nynější mateřské školy. Nová školka je nízkoenergetická, ušetří se třeba díky solárním panelům, které má namontované na střeše. Její stavba vyšla na 65 milionů korun. Školka byla navíc postavena za velmi krátkou dobu. Na výstavbu čtyř nových tříd a zázemí školky stačily pouhé čtyři měsíce.

Fotogalerie na Facebooku ZDE

Martin Šalek
tiskový mluvčí
msalek@praha6.cz
mob.  602 316 908
tel.  220 189 957

DATUM PUBLIKACE: 12.10.2010

KATASTRÁLNÍ ÚZEMÍ: Dejvice

OBLAST ZAMĚŘENÍ: Školství a vzděláváníNEJNOVĚJŠÍ AKTUALITY


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/deti-potesily-barvy-i-klouzacka-2010-10-12 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.