Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Děti chodí do nové školky vedle školáků

Padesát dětí nastoupilo od října do nové mateřské školy Červený vrch, která vznikla v sousedství místní základní školy.


náhled souboru

Prostory pro novou školku vznikly ze zrekonstruovaného pavilonu, ve kterém byly původně školní třídy a družina. 

„Spojení školy a školky v těsné blízkosti je dobré. Malé děti přestanou mít strach z velké budovy školy, velcí chodím malým hrát divadlo a číst,“ pochvaluje si ředitelka Jana Matoušová, která nově řediteluje i mateřské škole.

Rekonstrukce pavilonu a vznik školky byly jedním z mnoha kroků, kterým městská část rychle reaguje na velký počet dětí předškolního věku. „Jestli něco Prahu 6 opravdu trápí, je to počet míst ve školkách. Přitom jich máme více než například v roce 1989,“ řekl při slavnostním otevření starosta Tomáš Chalupa. Rekonstrukce pavilonu včetně přístavby jednoho nového patra přišla městskou část na 29 milionů korun. „V prvních dvou patrech jsou dvě oddělení mateřské školy, třetí je určeno pro školní družinu s kapacitou 60 žáků,“ uvedl radní pro školství Ondřej Balatka. V prostorách školky je zřízena výdejna jídel, které bude vařit kuchyně základní školy. Součástí školky je i nové dětské hřiště s klouzačkou, prolézačkami a dalšími herními prvky, které vzniklo na přilehlém školním pozemku.

Při slavnostním otevření si lidé mohli prohlédnout i školu, která má nově bezbariérový vstup do bazénu a stala se tak podle ředitelky Matoušové plně bezbariérovou. Paní ředitelka využila přítomnosti řady rodičů a požádala starostu Chalupu o další investici, a to na zastřešení bazénu.

Fotogalerie z otevření školky na Facebooku ZDE

Martin Šalek
tiskový mluvčí
msalek{zavináč}praha6{tečka}cz
mob.  602 316 908
tel.  220 189 957

DATUM PUBLIKACE: 02.10.2010

KATASTRÁLNÍ ÚZEMÍ: Vokovice

OBLAST ZAMĚŘENÍ: Školství a vzděláváníNEJNOVĚJŠÍ AKTUALITY


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/deti-chodi-do-nove-skolky-vedle-skolaku-2010-10-02 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.