Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Zápis ukrajinských dětí do mateřských a základních škol / Запис дітей з України до дитячих садочків та загальноосвітніх шкіл
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Dejvické divadlo dostane dalších 25 miliónů korun

Kulturní komise Zastupitelstva Prahy 6 dnes schválila nový model pro Dejvické divadlo, které funguje už čtvrtým rokem na bázi obecně prospěšné společnosti.


náhled souboru
Přestože zakladatel, v tomto případě Praha 6, do chodu obecně prospěšné společnosti zasahuje co nejméně a rozhodovací pravomoci i zodpovědnost má politicky nezávislá správní rada, rozhodla komise o úplné samostatnosti Dejvického divadla.

“Nabídneme uměleckému souboru Dejvického divadla, že k 1. červenci příštího roku mu symbolicky za 1 korunu předáme značku Dejvické divadlo včetně veškerého hmotného i nehmotného majetku vyjma domu, ve kterém sídlí. Jedná se tak zhruba o 4 milionovou hodnotu,“ oznámila radní Prahy 6 Ingrid Kejkrtová.

Zároveň divadlo dostane další finanční příspěvek v celkové výši 25 miliónů korun, který mu radnice buď vyplatí jednorázově, nebo formou čtvrtletních příspěvků, které by radnice vyplácela od roku 2008 až do roku 2013.

„O tom, jakou formou bude příspěvek vyplacen si rozhodne sám umělecký soubor divadla. Zároveň si umělecký soubor divadla sám určí novou právní subjektivitu,“ dodala Kejkrtová.

Dejvické divadlo je jediné divadlo v Praze podporované městskou částí. Zároveň Dejvické divadlo neplatí ani nájem, ani do fondu oprav. Výše příspěvku pro období 2008-2013 má divadlu také umožnit začít platit jak nájem, tak peníze do fondu oprav. Dejvické divadlo čerpá ještě čtyřletý grant hl.m.Prahy ve výši 15,5 mil. korun.

„Vzhledem ke schválenému stanovisku rady Prahy 6 je nezbytné i v oblasti kultury uplatňovat pravidlo, které při rozhodování vylučuje konflikt zájmů a veškerá rozhodování činí nediskriminační, včetně vyloučení diskriminace pozitivní. V praxi to znamená, že všechny subjekty v době, kdy o sobě rozhodují, musí mít rovné podmínky a tzv. stejnou startovací čáru,“ dodala Kejkrtová.

Radní tak chtějí v oblasti divadelního umění zachovat stávající širokou nabídku tří stabilních scén – Dejvického divadla, Divadla Semafor a Divadla Spejbla a Hurvínka, ale zároveň i jejich stejnou pozici. Všechna divadla by tak měla svá sídla v obecních domech s nájemním vztahem a všechna divadla by tak měla svou vlastní právní subjektivitu.
„Radnice svou nabídku vůči Dejvickému divadlu vnímá také jako ocenění dlouholetých úspěchů členů divadelního souboru. Podmínkou pro tento krok je pouze to, že domovská scéna divadla má nadále zůstat v Praze 6,“ připustila radní Kejkrtová.

O doporučení Kulturní komise musí ještě hlasovat zastupitelé Prahy 6 a bruselská administrativa. Vzhledem k zásadám evropské hospodářské soutěže musí být totiž příspěvek vyšší nežli 30 tisíc Euro schválen v Bruselu.Martin Šalek
tiskový mluvčí MČ Praha 6
msalek@praha6.cz
tel.  220 189 957
mob.  602 316 908
ICQ 199–901-370--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/dejvicke-divadlo-dostane-dalsich-25-milionu-korun-2007-08-06 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.