Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

ČVUT představilo Novou budovu v Dejvicích

Po osmnácti měsících stavebních prací se včera otevřela Nová budova Českého vysokého učení technického v Praze 6. Slavnostního otevření se zúčastnil také prezident Václav Klaus.


náhled souboru

Nová budova ČVUT byla vystavěna na pozemku v dejvickém kampusu v návaznosti na budovy Fakulty stavební, Studentského domu a Národní technické knihovny. Umístění Nové budovy ČVUT volně navazuje na dostavbu areálu vysokých škol podle vítězného návrhu architektů Františka Čermáka a Gustava Paula z přelomu 50. a 60. let 20. století.

O podobě nejnovější budovy kampusu rozhodla architektonická soutěž, které se zúčastnilo 35 týmů. Odborná komise složená z uznávaných architektů se rozhodla pro návrh profesorky Aleny Šrámkové, který nakonec na Praze 6 ČVUT skutečně postavilo.

Budova je charakteristická svou transparentností – prosklené příčky umožňují průhledy do učeben, seminárních místností, ateliérů, ale i do pracoven vyučujících.

"Pro ČVUT je největší stavební investicí za posledních 35 let, pokud jde o budovy využívané pro vědu, výzkum a pedagogické účely," řekl rektor ČVUT Václav Havlíček.

Nová budova má být univerzálním prostorem jak pro provozní zázemí školy, tak pro výuku – velké posluchárny mají kapacitu 660 míst.

Fotogalerie na FB

Martin Šalek
tiskový mluvčí Prahy 6
msalek{zavináč}praha6{tečka}cz
tel.  220 189 957
mob.  602 316 908--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/cvut-predstavilo-novou-budovu-v-dejvicich-2011-02-23 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.