Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Český zavináč pro Prahu 6

Na osmém ročníku dvoudenní mezinárodní konferenci ISSS - Internet ve státní správě a samosprávě - se v Hradci Králové sešli domácí i zahraniční experti, kteří diskutovali a hodnotili stav rozvoje informatizace společnosti i úroveň komunikace orgánů státní správy i samosprávy s občany. Zároveň se zde setkali prakticky všichni, kdo se na informatizaci veřejné správy v ČR podílejí - od ministrů, politiků a vedoucích odborů ministerstev přes hejtmany, primátory a starosty až po úředníky, webmastery, pracovníky knihoven a katastrálních úřadů. Vyhlášení několika soutěží, v nichž mezi oceněnými nechyběla ani Praha 6, proběhlo ve včerejších večerních hodinách v kongresovém centru.


náhled souboru
V rámci programu slavnostního večera byly vyhlášeny výsledky soutěže Český zavináč. Letos byla udělena dvě čestná uznání, a to projektu Úřadu Městské části Praha 6 „Ověřování vlastnictví nemovitosti pomocí dálkového přístupu ke katastru nemovitostí“ a projektu České spořitelny, a. s. „Ověřování vlastnictví nemovitosti pomocí dálkového přístupu ke katastru nemovitostí pro potřeby posuzování hypotečních úvěrů“.

"Oba zmíněné projekty považujeme za typické ukázky moderního pojetí informatizace veřejné správy, které ukazují, jakým směrem by se snahy o informatizaci veřejné správy měly ubírat", říká RNDr. Tomáš Renčín, ředitel konference ISSS a člen poroty sdružení Český zavináč. “Praha 6 připravuje další služby, možnost, kdy si občan elektronicky sjedná schůzku s úředníkem i mimo úřední dny nebo přepis archivů do elektronické podoby a jejich větší dostupnost. Ještě během dubna chce radnice Prahy 6 začít zveřejňovat na internetu videozáznam průběhu jednání zastupitelstva strukturovaný podle jednotlivých témat“, doplnil starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa, který v rámci konference na téma Otevřenost ve veřejné správě přednesl krátkou přednášku s názvem: Slušná radnice.

Projekt radnice Prahy 6 „Ověřování vlastnictví nemovitosti pomocí dálkového přístupu ke katastru nemovitostí“ ocenila porota především pro inovátorské rozhodnutí začít prakticky využívat dálkový přístup do celostátních registrů a za příklad, který tím dává ostatním subjektům veřejné správy ČR.

Z hlediska počtu soutěžících je asi nejdůležitější Zlatý erb - soutěž o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí. V krajském kole této soutěže Praha 6 nejen zvítězila, ale obsadila i druhé místo v kategorii Nejlepší elektronická služba a navíc portál PRAHA6.CZ získal zvláštní Cenu veřejnosti. V celostátním kole se však elektronické služby, které uspěly v letošním krajském kole („Elektronické tržiště“ a „Víte, že…“) mezi první tři nedostaly.

Na ISSS byla kromě ocenění Český zavináč nebo Zlatý erb předána i další ocenění, např. Biblioweb, Geoaplikace roku nebo EuroCrest pro evropská města.

Vývoj návštěvnosti stránek (počítáni unikátní návštěvníci)

2004
do února cca 10 000
Březen (spuštění nových www stránek) 16 566
Duben 17 581
Květen 15 582
Červen 12 082
Červenec 9429
Srpen 17 261
Září 20 457
Říjen 21 857
Listopad 22 176
Prosinec 17 060

2005
Leden 25 290
Únor 23 624
Březen 24 427

Přehled některých ocenění a umístění radnice Prahy 6 za uplynulé 2 roky:

2005
Čestné uznání v soutěži Český zavináč – mezinárodní konference ISSS – Internet ve státní správě a samosprávě
Elektronické tržiště - 1. místo v krajském kole celostátní soutěže Zlatý erb, kategorie Nejlepší elektronická služba
Víte, že… - 2. místo v krajském kole celostátní soutěže Zlatý erb, kategorie Nejlepší elektronická služba
4. místo v kategorii Nejlepší stránky města – krajské kolo celostátní soutěže Zlatý erb
Cena veřejnosti – krajské kole celostátní soutěže Zlatý erb

2004
Cena sympatie za kampaně „Praha 6 mění tvář“ a „Bubenči je sto“ – soutěž POP Awards Zlatá koruna
Techné Ostrava – 1. místo na mezinárodním festivalu filmů a tv pořadů o technických a průmyslových památkách za film „Po stopách s Hurvínkem Bubenčí“ (spolupráce s ČT)
SMS News - 2. místo v krajském kole celostátní soutěže Zlatý erb, kategorie Nejlepší elektronická služba

Martin ©alek
tiskový mluvčí
msalek{zavináč}praha6{tečka}cz
tel.  220 189 957--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/cesky-zavinac-pro-prahu-6-2005-04-05 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz