Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Pomoc pro Ukrajinu
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Centrum ochutnalo pochoutky z Prahy 6

Pod heslem Ochutnejte Evropu v ulici Na Příkopech a na Václavském a Staroměstském náměstí odstartovala včera třídenní kulinářská show, která je součástí akce Summit regionů a měst Evropské unie.


náhled souboru

Během ní představí své typické regionální speciality nejen pražské městské části, ale také další české a zahraniční regiony. Až do sobotní 22. hodiny mohou zájemci v desítkách stánků ochutnat typické regionální speciality nejen některé pražské městské části či venkova, ale také zahraničních regionů.

Vedle sebe se tak sešly vystavovatelé nizozemských sýrů, vína z francouzské Provence, řeckých specialit, moldavského koňaku, belgických pralinek nebo valašských frgálů, moravského vína, hořických trubiček, štramberských uší a proslulého pardubického perníku. Své stánky tu otevřel i Žižkov, Praha 6, 9, 20 a Jižní Město.

Bylo vidět, že akce, uspořádaná na místech historického centra Prahy, takříkajíc chytla nejen Pražany na procházce nebo vracející se právě domů z práce, ale také mnoho zahraničních turistů.

„Největší zájem je zatím o rohlíky a naše speciálně připravované taliány. Taky pivečko si lidé chválí,“ odpověděl na dotaz, o co je zatím největší zájem, ve stánku patřícím Praze 6 vypasený mnich. Ten zde představoval stejně jako jeho kolegyně v uniformě letušky jednu z typických dominant Prahy 6, Břevnovský klášter.

Během dne si svou roli hostitele úspěšně splnil i starosta Tomáš Chalupa, který zaskočil za mnicha s letuškou, když kolemjdoucím rozdával šest pochoutek Prahy 6.

Oficiálně festival Ochutnejte Evropu zahájil včera odpoledne primátor hlavního města Prahy Pavel Bém. Po slavnostních projevech se primátor Pavel Bém a předseda Výboru regionů EU Luc Van den Brande spolu se starostou Prahy 6 Tomášem Chalupou prošli centrem metropole a doslova a do písmene ochutnali Evropu skrze střešovické taliány zapité klášterním pivem. A kde? No přeci u stánku Prahy 6!

Luc Van den Brande, Pavel Bém a Tomáš Chalupa u stánku Prahy 6 ZDE

Ochutnávání Evropy stálo za to ZDEMartin Šalek
tiskový mluvčí MČ Praha 6
msalek@praha6.cz
tel.  220 189 957
mob.  602 316 908
ICQ 199–901-370--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/centrum-ochutnalo-pochoutky-z-prahy-6-2009-03-06 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.