Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Břevnov ožil včera odpoledne masopustním veselím

Zábava před Popeleční středou, kterou podle liturgického kalendáře začíná období půstu, se odehrála včera Břevnově. Masopustní průvod pod názvem Strašidla upořádal Spolek břevnovských živnostníků.


náhled souboru

"Já, starostka obce Prahy 6, uděluji všem maskám a obecenstvu právo masopustní. Čímž jest dovoleno Masopust slaviti jako zpívati, křepčiti a dobrého moku si zavdati. Naopak, zakazuje se - mračiti, plakati, láti a sváry vyvolávati. Nařizuje se - buďte dobré mysli a veselte se!"  Těmito slovy zahájila starostka Marie Kousalíková v pořadí již 17. masopust, který pořádal spolek břevnovských živnostníků. Ten letošní byl zaměřen především na strašidla.

Břevnov tak ožil včera odpoledne masopustním veselím. Tradiční průvod vyšel úderem 16 hodiny z Bělohoroské ulice k Břevnovskému klášteru. Do průvodu přišlo téměř 500 lidí, převážně dětí a jejich maminek. Zájemci, kteří si tuto zábavnou akci nechtěli nechat ujít, se dostavili v maskách strašidel s nejrůznějšími nástroji jako bubínky, řehtačky či trumpetky. Vrcholem oslav bude masopustní bál v sobotu 12. března v hotelu Pyramida.

Fotogalerie z masopustního průvodu na facebooku ZDE 

Martin Šalek
tiskový mluvčí Prahy 6
msalek{zavináč}praha6{tečka}cz
tel.  220 189 957
mob.  602 316 908--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/brevnov-ozil-vcera-odpoledne-masopustnim-veselim-2011-03-09 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.