Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Bitva na Bílé hoře aneb smíření po 400 letech

Na tiskové konferenci v Písecké bráně byl představen plánovaný program akcí k 400. výročí bitvy na Bílé hoře. Tradiční rekonstrukce bitvy na Vypichu bude letos mnohem velkolepější. V největší historické akci se představí tisíce vojáků z celé Evropy, jezdci na koních, bojiště protnou pyrotechnické efekty a výstřely z děl. Prahou 6 letos premiérově projde velký historický průvod, který se vydá z Písecké brány na Pohořelec.


náhled souboru

„Protože jde o opravdu zásadní událost českých dějin, cítíme potřebu věnovat jí náležitou pozornost. Výročí 400 let se nám jeví jako vhodné datum na ni upozornit jak zábavnou, tak i edukativní metodou,“ uvedl Jan Lacina, místostarosta Prahy 6.

Rekonstrukce bitvy, která se uskuteční 19. a 20. září, nebude jedinou připomínkou historického milníku našich dějin. Ve spolupráci se společností Geofun připravujeme geolokační hru pro základní školy. Na podzim také ulice, které se svým názvem vážou k bitvě, dostanou dodatkové vysvětlující tabulky. Připravujeme interaktivní hry a digitální procházky bojištěm. Bitvě na Bílé hoře bude věnována samostatná výstava v Galerii Skleňák. V koordinaci s Ekumenickou radou církví, Českou biskupskou konferencí a Federací židovských obcí proběhne v předpokládaném termínu 13. – 14. října série přednášek a panelová diskuze k roli Bílé hory při utváření české národní a konfesní identity. Ekumenická rada církví, Česká biskupská konference, Federace židovských obcí a předběžně též Česko-německý fond budoucnosti chystají v den výročí 8. listopadu přímo v místě přelomové bitvy ekumenickou bohoslužbu a umístění Kříže smíření.

DATUM PUBLIKACE: 27.02.2020

KATASTRÁLNÍ ÚZEMÍ: Břevnov , Liboc

OBLAST ZAMĚŘENÍ: KulturaNEJNOVĚJŠÍ AKTUALITY


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/bitva-na-bile-hore-aneb-smireni-po-400-letech-2020-02-27 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz