Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Zápis ukrajinských dětí do mateřských a základních škol / Запис дітей з України до дитячих садочків та загальноосвітніх шкіл
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Bezpečnostní akce má zabránit dalším nehodám

Městská policie Prahy 6 provádí od 11. ledna bezpečnostní akci na rizikových ulicích v Praze 6 - Evropské i Patočkově ulici.


V období od 11. do 16. ledna zjistili strážníci celkem 347 přestupků chodců, u nichž blokově řešili 102 případů a udělili 245 domluv. Neposlušní či nepozorní chodci tak zaplatili na pokutách 24 200 korun.

„Nejčastěji se jednalo o přelézání zábradlí u tramvajových zastávek nebo přecházení na červenou,“ vysvětlil ředitel Městské police Prahy 6 Viktor Richter.

Za stejné období zjistili strážníci 41 přestupků řidičů, kteří na pokutách zaplatili 62 tisíc korun. Nejčastěji se jednalo o rychlou jízdu v obci, ve třech případech o jízdu na červenou.

“Bezpečnostní akce se zúčastnilo celkem 62 strážníků. Obnášelo to i mimo jiné 296 hodin stálého dohledu na přechodech pro chodce na Evropské a Patočkově,“ dodal ředitel Městské police Prahy 6 Viktor Richter.

Bezpečnostní akci si vyžádal starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa v reakci na nedávnou tragickou nehodu na Evropské ulici, kdy autobus srazil a usmrtil chodkyni přecházející po přechodu a dokonce na zelenou. Starosta tak využil § 98 Zákona o hlavním městě Praze umožňující mu požádat policii o součinnost, která je poté povinna konat. Cílem bylo zabránit dalším tragickým nehodám na nejrizikovějších silnicích v Praze 6.
Magistrát zároveň připravuje některá dopravní opatření, které by snížení nehodovosti na Evropské a Patočkově měly také přispět.Martina Skokanová
tiskové odd. ÚMČ Praha 6
mskokano{zavináč}praha6{tečka}cz
 220 189 957--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/bezpecnostni-akce-ma-zabranit-dalsim-nehodam-2007-01-17 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.