Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Bachmačské náměstí v Dejvicích se změní v romantický park

Bachmačské náměstí v Dejvicích získá novou podobu. Park, který byl v minulosti obehnaný kovovým oplocením a scházeli se v něm narkomané, se nyní proměňuje v romantický parčík ve stylu Františkánské zahrady.


náhled souboru

"Žádný ze stromů se nebude kácet, naopak necháme vysadit nové keře a záhony letniček," říká vedoucí odboru dopravy a životního prostředí Dana Charvátová.

Obnova parku byla zahájena na konci září a poslední práce skončí za týden. Celé náměstí zůstane oproti minulému stavu průchozí. "Změny jsou navrženy tak, aby park a okolní budovy nebyly odděleny. Prostor by měl sloužit k odpočinku a relaxaci," popisuje Charvátová.

Železné mřížoví nově vystřídají habrové živé ploty, centrální část bude tvořit loubí s popínavými růžemi a kamenným pítkem. Přibudou i nové lavičky.

Projekt za 3,5 milionu korun financuje Městská část Prahy 6. Nejedná se však pouze o úpravu parku, ale i o výměnu sítí pod ním.

"Vyhneme se tak tomu, že bude nová dlažba či silnice po pár měsících opět rozkopaná. Například pod parkem bylo vodovodní potrubí v havarijním stavu," vysvětluje Dana Charvátová.

Na parkové úpravy budou vzápětí navazovat rekonstrukce. Do jara budou opraveny všechny chodníky, vozovky a sítě přilehlé k Bachmačskému náměstí, rekonstrukce se dočká i část ulice V.P. Čkalova. Celkové náklady budou 23 milionů korun. Před dejvickým nádražím přiléhajícímu k Bachmačskému náměstí bude na vozovku ulice Václavkova umístěn zpomalovací práh, který by měl zvýšit bezpečnost dětí hrajících si v parku.

(podle Pražského deníku, autor: M. Koubová)

Martin Šalek
tiskový mluvčí
msalek@praha6.cz
mob.  602 316 908
tel.  220 189 957--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/bachmacske-namesti-v-dejvicich-se-zmeni-v-romanticky-park-2010-10-13 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.