Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Ámos i Anděl mezi námi

Každoročně je březen měsícem plným anket a soutěží hodnotících za uplynulý rok snahu a úspěchy lidí v nejrůznějších oblastech a odvětvích. Mimo jiné se opět rozdělovaly i ceny Zlatý Ámos pro nejoblíbenější učitele a ceny Anděl pro nejlepší muzikanty. Dvě naprosto odlišné soutěže a jeden společný jmenovatel – Praha 6.


Titulem pro nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos se sice může pyšnit učitel matematiky Luboš Blahout z Gymnázia v Jablonci nad Nisou, který ve finále 12. ročníku soutěže Zlatý Ámos zvítězil nad šesti soupeři. Nicméně kromě něj získala Zlatého Ámose také Hana Houkalová ze Střední pedagogické školy a Gymnázia v Praze 6, a to od dětské poroty.

Další anketou bylo víkendové udělování cen Akademie populární hudby Anděl 2004. Největší úspěchy na cenách Anděl 2004 slavila skupina Tata Bojs z Hanspaulky. Získali čtyři ceny, jsou i kapelou roku.
Dva členové - zakladatelé Tata Bojs na Hanspaulce bydleli a chodili tam i do školy. Dodnes se kapela k místu svých začátků hlásí a každý jejich koncert začíná slovy: „Dobrý večer, my jsme skupina Tata bojs z Hanspaulky.“

Kapela je považována za jakousi třetí generaci hudební líhně Hanspaulky, čtvrti, odkud oba spolužáci pocházejí. „Na Hanspaulce se hrál bigbít odkojený rock"n"rollem, pak jsme přišli s blues a po nás Tata Bojs. I když je to zase něco jiného, tradice tu pokračuje,“ říká jeden z průkopníků a pamětníků hanspaulské hudební scény Ivan Hlas.
Zpěvákem loňského roku se podle „akademiků“ české populární hudby stal Dan Bárta, zpěvačkou Aneta Langerová.

Martin ©alek
tiskový mluvčí
msalek{zavináč}praha6{tečka}cz
tel.  220 189 957--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/amos-i-andel-mezi-nami-2005-03-21 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz