Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Akční den s IZS na Vypichu

S prací policie, armády, hasičů nebo celní správy se mohly děti seznámit v předpolí obory Hvězda. Praha 6 jim uspořádala další ročník Dne s IZS. Jeho součástí byla také branná soutěž Armády ČR.


náhled souboru

Již druhým rokem se sešly složky Integrovaného záchranného systému na pražském Vypichu. Právě tady připravila Praha 6 speciální den určený pro všechny děti, které se tu mohly seznámit s prací záchranářů, policistů, armády, ale také například celníků či vězeňské služby.

„Cílem akce je ukázat dětem ze školek a ze škol, co to vlastně je ten integrovaný záchranný systém. Co všechno do něho patří a kdo všechno se stará o naše bezpečí. Na akci zveme hlavně školky, ale i základní školy, aby děti měly možnost se známit se také s jednotlivými členy záchranného systému,“ řekl Ondřej Kolář, starosta MČ Praha 6.

V nabitém programu mohli návštěvníci vidět například ukázku práce psovodů městské policie nebo jízdní jednotku pražské policie. Děti nebavily ale pouze akční ukázky, ale také program na jednotlivých stáncích. Asi největší zájem mezi diváky vyvolala ukázka práce Vězeňské služby ČR. A kdo si chtěl vyzkoušet svoji fyzičku, mohl se zapojit do prvního ročníku branné soutěže, kterou připravila Armáda ČR. Soutěž spojila vědomostní otázky s disciplínami v oblasti střelby, poskytnutí první pomoci a s obratností. Na akci nechyběl ani vojenský vrtulník, který si mohli zájemci zblízka prohlédnout nebo zásahový speciál hasičů pražského letiště.

Fotografie z akce si můžete prohlédnout ZDE

 --- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/akcni-den-s-izs-na-vypichu-2021-09-29 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.