Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Aktuality

Výpis záznamů 20172028 z celkového počtu 2511 vyhovujících záznamů. Výpis záznamů 20172028 z celkového počtu 2511 vyhovujících záznamů.

Kudy vede cesta na městský web?

Internetový portál Praha6.cz zveřejnil hitparádu klíčových slov za uplynulý rok, které návštěvníci webu nejčastěji používali jako vstupní bránu na oficiální stránky městské části Praha 6. TOP 10 vládl název městské části, hned za ním je ale název hlavního města. Na třetím místě se už objevil konkrétní cíl – koupaliště Petynka.
náhled souboru

Nejdražší vilové čtvrti v České republice

Mezi nejlepší a také nejdražší adresy patří pražská Hanspaulka, Ořechovka, Podolí a Břevnov. Luxusní vily v těchto čtvrtích slouží vesměs k reprezentativnímu bydlení nejbohatších lidí, ale také jako sídla zastupitelských úřadů, popřípadě rezidence velvyslanců. Ceny domů v těchto lokalitách přesahují třicet milionů korun. Jak se v takových čtvrtích bydlí a je vůbec možné pořídit si tam dům?
náhled souboru

Antisprejerový program Prahy 6 má výsledky

Antisprejrový program Prahy 6, nazývaný „Stop Graffiti“, vstoupil v roce 2002 do své druhé fáze. Zatímco do tohoto roku byly sprejerské výtvory odstraňovány pouze z obecních domů, před třemi lety se tato ochrana rozšířila i na domy jiných vlastníků, tzn. bez ohledu na to, zda jde o domy obecní, družstevní či soukromé. Bilance antisprejerového programu za loňský rok ukazuje, že program Stop Graffiti přináší viditelný efekt. Klesá totiž počet domů, které je třeba od graffiti čistit. Vloni bylo například zapotřebí očistit o 28 procent méně objektů nežli v roce 2003.
náhled souboru

O úklid Prahy 6 je mezi bezdomovci zájem

S cílem mít čistější ulice přešla radnice Prahy 6 vloni na nový systém – celoroční úklid. Kromě už zavedených úklidových firem byla navíc uzavřena smlouva s Armádou spásy, která na zajištění pravidelného úklidu v Praze 6 určila své klienty. Ti se budou na úklidu městské části podílet i letos a to ještě ve větším rozsahu.

Soutěž pokračuje únorovým kolem

Na těchto stránkách pokračuje celoroční soutěž u příležitosti 85 let Prahy 6. Lednového kola soutěže se zúčastnilo celkem 104 soutěžící. Správnou odpověď však znalo pouze 66 z nich.
03.02.2005

Soutěž přispěla k rekordní návštěvnosti!!

Lednové kolo celoroční soutěže, kterou na stránkách www.praha6.cz připravilo odd. styku s veřejností u příležitosti 85 let Prahy 6, přineslo opět přepsání rekordní návštěvnosti těchto stránek! Tentokrát padla i hranice 25 tisíc unikátních návštěvníků webu za jeden měsíc. Celkem si v lednu na webové stránky Prahy 6 našlo cestu 25 290 lidí!!
02.02.2005

Sběratelé: umění je vyměnit, ne draze koupit

Sobotní burzu kuriozit v Dejvicích zaplnily telefonní karty, čokoládová vajíčka a rozsáhlé sbírky pohlednic.
31.01.2005
náhled souboru

Za psy s čipem zaplatí chovatelé méně

Chovatelé psů mají od ledna novou povinnost. Podle vyhlášky musejí být všichni psi, chovaní na území hlavního města Prahy, trvale označeni mikročipem nebo tetováním.

Ruzyňským vadí nákladní auta

Obyvatele Jivin a Ruzyně trápí těžká nákladní auta, která projíždějí kolem jejich domů. O pomoc žádali radnici na konci minulého roku na setkání se zástupci městské části v ruzyňské základní škole.
náhled souboru

Náměstí v Dejvicích měnila názvy během století

Výraznou změnu urbanistické podoby okrajových čtvrtí Prahy přineslo již od svého počátku 20. století. Obce dosud zemědělského charakteru a v podstatě s vesnickou zástavbou se v průběhu let měnily v nové městské celky. Tak tomu bylo i v případě Dejvic, na jehož hlavním náměstí plánuje největší tuzemská realitní skupina Sekyra Group vybudovat, pravděpodobně do roku 2009, obchodní a administrativní plochy včetně nových školních budov za celkem 4,5 miliardy korun.
náhled souboru

Dva v Africe

Zásluhou Nadace Milady a Jiřího Anderlových a Městské části Praha 6 byla v roce 2003 otevřena nová pražská výstavní síň Galerie Anderle. Návštěvníci se v ní mohou setkávat s aktuální tvorbou českého malíře a grafika světové pověsti - a příležitostně i s artefakty jeho uměleckých blíženců a druhů.
26.01.2005

Radnice musí ochránit osobní údaje

Usnesení z jednání zastupitelstva nebo rady městské části Prahy 6 už občané nenajdou na webových stránkách radnice v plném znění. Osobní údaje, které usnesení obsahují, jsou v těchto dokumentech vynechány.
26.01.2005

 © 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/?vynechat=2016&crc=ffb616c5ca0ad99929bd5c20a2aba9e9 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz