Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Aktuality

Výpis záznamů 19811992 z celkového počtu 2480 vyhovujících záznamů. Výpis záznamů 19811992 z celkového počtu 2480 vyhovujících záznamů.
náhled souboru

Novinka! Elektronické tržiště!!

Průlomový produkt, který na webových stránkách měst a obcí nemá obdobu, zřídila Městská část Praha 6. Jedná se o tzv. „Elektronické tržiště“, jehož cílem je zadávat zakázky transparentně a operativně.

O otevřenosti a transparentnosti on-line

O otevřenosti a transparentnosti si lidé povídali on-line se starostou Prahy 6 Tomášem Chalupou dnes mezi 12 – 13 hodinou na webových stránkách Prahy 6. On-line diskutování zavedla radnice Prahy 6 vloni na podzim a dosud proběhly touto metodou tři rozhovory. Tento způsob diskutování chce radnice pravidelně využívat k dalšímu dialogu s občany na nejrůznější témata.

Oprava Ladronky bude hotova do konce června,hledá se nájemce

Oprava bývalého statku Ladronka v Praze 6 bude hotova do konce června. Radnice šesté městské části nyní hledá jednoho nebo více nájemců, kteří budou budovu provozovat. Podle záměru v ní bude lepší restaurace, standardní restaurace s bowlingem, rychlým občerstvením, veřejnými šatnami a sociálním zařízením a půjčovna sportovního nářadí.
náhled souboru

Pomník chemiku Wichterlemu by mohl být odhalen v září

Pomník významnému českému chemikovi Ottovi Wichterlemu, který má stát před Ústavem makromolekulární chemie v Praze 6, by mohl být odhalen v září. Na včerejší vernisáži soutěžních návrhů to řekl vedoucí odboru územního rozvoje dejvické radnice Bohumil Beránek. Před ústavem, který Wichterle založil, bude stát dílo sochaře Michala Gabriela, jež má představovat strom vědění.
náhled souboru

Cenu Vladimíra Boudníka dostal Jiří Anderle

Desátým nositelem Ceny Vladimíra Boudníka se stal Jiří Anderle. Cenu uděluje sdružení Inter-Kontakt-Grafik za významný přínos v oblasti umělecké grafiky. Výstava Anderleho prací je spolu s nejlepšími díly 11. ročníku soutěže Grafika roku ode dneška přístupná v Clam-Gallasově paláci v Husově ulici v Praze. Potrvá do 13. března.
10.02.2005

Kudy vede cesta na městský web?

Internetový portál Praha6.cz zveřejnil hitparádu klíčových slov za uplynulý rok, které návštěvníci webu nejčastěji používali jako vstupní bránu na oficiální stránky městské části Praha 6. TOP 10 vládl název městské části, hned za ním je ale název hlavního města. Na třetím místě se už objevil konkrétní cíl – koupaliště Petynka.
náhled souboru

Nejdražší vilové čtvrti v České republice

Mezi nejlepší a také nejdražší adresy patří pražská Hanspaulka, Ořechovka, Podolí a Břevnov. Luxusní vily v těchto čtvrtích slouží vesměs k reprezentativnímu bydlení nejbohatších lidí, ale také jako sídla zastupitelských úřadů, popřípadě rezidence velvyslanců. Ceny domů v těchto lokalitách přesahují třicet milionů korun. Jak se v takových čtvrtích bydlí a je vůbec možné pořídit si tam dům?
náhled souboru

Antisprejerový program Prahy 6 má výsledky

Antisprejrový program Prahy 6, nazývaný „Stop Graffiti“, vstoupil v roce 2002 do své druhé fáze. Zatímco do tohoto roku byly sprejerské výtvory odstraňovány pouze z obecních domů, před třemi lety se tato ochrana rozšířila i na domy jiných vlastníků, tzn. bez ohledu na to, zda jde o domy obecní, družstevní či soukromé. Bilance antisprejerového programu za loňský rok ukazuje, že program Stop Graffiti přináší viditelný efekt. Klesá totiž počet domů, které je třeba od graffiti čistit. Vloni bylo například zapotřebí očistit o 28 procent méně objektů nežli v roce 2003.
náhled souboru

O úklid Prahy 6 je mezi bezdomovci zájem

S cílem mít čistější ulice přešla radnice Prahy 6 vloni na nový systém – celoroční úklid. Kromě už zavedených úklidových firem byla navíc uzavřena smlouva s Armádou spásy, která na zajištění pravidelného úklidu v Praze 6 určila své klienty. Ti se budou na úklidu městské části podílet i letos a to ještě ve větším rozsahu.

Soutěž pokračuje únorovým kolem

Na těchto stránkách pokračuje celoroční soutěž u příležitosti 85 let Prahy 6. Lednového kola soutěže se zúčastnilo celkem 104 soutěžící. Správnou odpověď však znalo pouze 66 z nich.
03.02.2005

Soutěž přispěla k rekordní návštěvnosti!!

Lednové kolo celoroční soutěže, kterou na stránkách www.praha6.cz připravilo odd. styku s veřejností u příležitosti 85 let Prahy 6, přineslo opět přepsání rekordní návštěvnosti těchto stránek! Tentokrát padla i hranice 25 tisíc unikátních návštěvníků webu za jeden měsíc. Celkem si v lednu na webové stránky Prahy 6 našlo cestu 25 290 lidí!!
02.02.2005

Sběratelé: umění je vyměnit, ne draze koupit

Sobotní burzu kuriozit v Dejvicích zaplnily telefonní karty, čokoládová vajíčka a rozsáhlé sbírky pohlednic.
31.01.2005

 © 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/?vynechat=1980&crc=259b8f4c7b88071bd26db9b11d140e5d ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz