Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Aktuality

Výpis záznamů 19811992 z celkového počtu 2511 vyhovujících záznamů. Výpis záznamů 19811992 z celkového počtu 2511 vyhovujících záznamů.
náhled souboru

Střešovice slaví!

Ani rekordní divácká návštěva nepodlomila nohy zlatým hochům z Tatranu Střešovice. Ve finálové sérii dokázali před takřka dvěma tisícovkami fanoušků dvakrát vykrást ostravskou palubovku, porazit FBC Pepino Ostrava 3:1 na zápasy a vybojovat devátý mistrovský titul ve dvanáctileté historii elitní soutěže!
náhled souboru

První týden jarního úklidu: 1000 kubíků odpadu a 300 odtahů

Velký jarní úklid v Praze 6 má za s sebou teprve týden a už přinesl celou řadu zajímavých čísel: Téměř 1000 kubíků rostlinného i domovního odpadu, kvůli kterému radnice Prahy 6 rozmístila po území městské části celkem 85 velkoobjemových kontejnerů a označila je samolepkou Velký jarní úklid, bylo odvezeno během dvou uplynulých víkendů! Rekord drží stanoviště na Ladronce v Břevnově, kde během soboty byl kontejner odvezen celkem 15x!! Zároveň ale také během prvního týdne bylo odtaženo 300 aut neukázněných řidičů.
náhled souboru

V Pelléově vile je výstava pomalovaných hlav

Šest desítek kopií starověké plastiky pomalovali po svém známí čeští umělci a věnují je do humanitární aukce. Její výtěžek by chtěli poslat do jihovýchodní Asie postižené prosincovou katastrofou.
07.04.2005

Praha 6 jako první zřídila vlastní LDN

Městská část získá do péče budovu Léčebny dlouhodobě nemocných v Chittussiho ulici v Praze 6. Doposud byl dům v majetku státu a o bezplatném převodu rozhodla vláda.
06.04.2005
náhled souboru

Velký úklid: ulice i chodníky

Duben je v Praze 6 opět ve znamení Velkého jarního úklidu, který je spolu s Podzimním úklidem a celoročním čištěním ulic součástí obecního programu Čistá Šestka. Řidiči si letos budou muset dát velký pozor na parkování, protože úklid vozovek i chodníků v ulicích bude probíhat současně.
náhled souboru

Studenti ČVUT získali nové koleje

Studenti ČVUT se budou během dubna stěhovat do nových kolejí. Kromě koleje Podolí vznikly také nové, tzv. buňky, na koleji v Dejvicích v Zikově ulici. Nové studentské zázemí se skládá ze dvou nebo tří pokojů, které jsou buď jedno nebo dvoulůžkové. Nechybí ani pokoje pro invalidy s bezbariérovým přístupem.
náhled souboru

Český zavináč pro Prahu 6

Na osmém ročníku dvoudenní mezinárodní konferenci ISSS - Internet ve státní správě a samosprávě - se v Hradci Králové sešli domácí i zahraniční experti, kteří diskutovali a hodnotili stav rozvoje informatizace společnosti i úroveň komunikace orgánů státní správy i samosprávy s občany. Zároveň se zde setkali prakticky všichni, kdo se na informatizaci veřejné správy v ČR podílejí - od ministrů, politiků a vedoucích odborů ministerstev přes hejtmany, primátory a starosty až po úředníky, webmastery, pracovníky knihoven a katastrálních úřadů. Vyhlášení několika soutěží, v nichž mezi oceněnými nechyběla ani Praha 6, proběhlo ve včerejších večerních hodinách v kongresovém centru.
náhled souboru

Ladronka dosud nezná budoucí nájemce

Budoucí nájemce někdejšího statku Ladronka není dosud znám. Radnice nedávno zrušila soutěž, v níž měla jednoho nebo více provozovatelů budovy vybrat. Přihlásilo se totiž málo zájemců. Úřad proto vypíše nové výběrové řízení.
náhled souboru

Kdo byl Veleslavín...

...jak viděli čeští polygrafové život a dílo Daniela Adama z Veleslavína před 140 lety
náhled souboru

Tatran znovu ve finále! Tentokrát o devátý titul!

Semifinálová série mezi týmy Tatran Techtex Střešovice a Bulldogs Brno se za vyrovnaného stavu 2:2 přesunula do Prahy, kde na velikonoční pondělí hostil Tatran v hale Sparty ambiciózní tým brněnských Bulldogs. Hosty přijely podpořit z moravské metropole dvě stovky bouřlivých fanoušků. Početná florbalová veřejnost očekávala senzaci v podobě vypadnutí osminásobného mistra ČR ze Střešovic, a tak to při rozhodujícím pátém utkání semifinále play-off v basketbalové hale Sparty pořádně vřelo.
náhled souboru

První zpráva o výrobě českého piva se váže k Břevnovu

Sdružení České pivo, jehož členy jsou zpracovatelské a další subjekty podílející se na výrobě piva v České republice, podalo koncem loňského roku žádost na Úřad průmyslového vlastnictví o zapsání zeměpisného označení České pivo u Evropské unie. Žádost také obsahuje pasáž o historických dokladech původu českého piva. Mimo jiné uvádí, že první zpráva o výrobě piva na uvedeném území se váže k Břevnovskému klášteru.
23.03.2005
náhled souboru

Šárecké údolí vydalo ztracenou studánku

Objevených zapomenutých přírodních pramenů v Praze díky ochranářům neustále přibývá. Přestože se bez zdravotních následků ze studánek napít nedá, obecně se podle odborníků kvalita spodní vody ve městě zlepšuje. Stačí urazit Šáreckým údolím z konečné tramvaje pět set metrů směrem ke Džbánu a nedaleko Kozákovy skály se z kamenitého zátiší vyloupne „nová“, Šestákova studánka.

 © 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/?vynechat=1980&crc=259b8f4c7b88071bd26db9b11d140e5d ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz