Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Aktuality

Výpis záznamů 19811992 z celkového počtu 2485 vyhovujících záznamů. Výpis záznamů 19811992 z celkového počtu 2485 vyhovujících záznamů.
náhled souboru

Mariáš je velká věda

Zájezdní hostinec Na Slamníku v Bubenči se v sobotu 26. února proměnil v doupě mariášníků. Už od rána se tam konal turnaj celostátní ligy licitovaného mariáše a své síly přišlo poměřit více než 120 karbaníků. Nechyběl ani loňský mistr ligy - osmadvacetiletý Marek Polka.
28.02.2005
náhled souboru

Večerem na nitích Spejbl s Hurvínkem oslavili jubileum

Výročí deseti let od chvíle, kdy se v roce 1995 ocitli na novém působišti v rekonstruovaném kině Svornost v Dejvicích, oslavili včera členové pražského Divadla Spejbla a Hurvínka. Jejich "večer na nitích" připomněl i to, že letos uplyne 60 let, co se profesor Josef Skupa vydal se svým divadélkem z Plzně do Prahy.
25.02.2005
náhled souboru

Starosta odměnil nejlepší strážníky roku 2004

Starosta Tomáš Chalupa udělil finanční odměny třem nejlepším strážníkům městské policie v Praze 6 za loňský rok. Strážníkem roku 2004 se stal strážník Daniel Siegel, který pracuje v okrsku č. 22 v Dejvicích – Podbabě. Za profesionální vystupování a aktivní a iniciativní přístup, mnohdy nad rámec pracovních povinností, jej radnice odměnila částkou 15 tisíc korun.
náhled souboru

Zelenkův snímek Příběhy obyčejného šílenství měl premiéru

Za film poněkud smutnější a snad i trochu pokornější, než byla jeho předchozí díla, považuje režisér a scenárista Petr Zelenka snímek Příběhy obyčejného šílenství, který měl včera večer oficiální premiéru v Praze. Komediální love story vznikla podle stejnojmenné hry, kterou tvůrce Samotářů, Knoflíkářů a Roku ďábla napsal a nastudoval pro Dejvické divadlo v Praze 6.
24.02.2005

Zimní maraton přilákal 150 lidí

Zima a cyklistika, proč by ne. S tímto rčením dorazily na start třetího ročníku cyklistického zimního maratonu téměř dvě stovky cyklistů. Startovalo se z vysokoškolskému areálu v Bechyňově ulici v Dejvicích. Vyznavače jízdy na horských kolech neodradil ani sníh a mráz.
21.02.2005
náhled souboru

Novinka! Elektronické tržiště!!

Průlomový produkt, který na webových stránkách měst a obcí nemá obdobu, zřídila Městská část Praha 6. Jedná se o tzv. „Elektronické tržiště“, jehož cílem je zadávat zakázky transparentně a operativně.

O otevřenosti a transparentnosti on-line

O otevřenosti a transparentnosti si lidé povídali on-line se starostou Prahy 6 Tomášem Chalupou dnes mezi 12 – 13 hodinou na webových stránkách Prahy 6. On-line diskutování zavedla radnice Prahy 6 vloni na podzim a dosud proběhly touto metodou tři rozhovory. Tento způsob diskutování chce radnice pravidelně využívat k dalšímu dialogu s občany na nejrůznější témata.

Oprava Ladronky bude hotova do konce června,hledá se nájemce

Oprava bývalého statku Ladronka v Praze 6 bude hotova do konce června. Radnice šesté městské části nyní hledá jednoho nebo více nájemců, kteří budou budovu provozovat. Podle záměru v ní bude lepší restaurace, standardní restaurace s bowlingem, rychlým občerstvením, veřejnými šatnami a sociálním zařízením a půjčovna sportovního nářadí.
náhled souboru

Pomník chemiku Wichterlemu by mohl být odhalen v září

Pomník významnému českému chemikovi Ottovi Wichterlemu, který má stát před Ústavem makromolekulární chemie v Praze 6, by mohl být odhalen v září. Na včerejší vernisáži soutěžních návrhů to řekl vedoucí odboru územního rozvoje dejvické radnice Bohumil Beránek. Před ústavem, který Wichterle založil, bude stát dílo sochaře Michala Gabriela, jež má představovat strom vědění.
náhled souboru

Cenu Vladimíra Boudníka dostal Jiří Anderle

Desátým nositelem Ceny Vladimíra Boudníka se stal Jiří Anderle. Cenu uděluje sdružení Inter-Kontakt-Grafik za významný přínos v oblasti umělecké grafiky. Výstava Anderleho prací je spolu s nejlepšími díly 11. ročníku soutěže Grafika roku ode dneška přístupná v Clam-Gallasově paláci v Husově ulici v Praze. Potrvá do 13. března.
10.02.2005

Kudy vede cesta na městský web?

Internetový portál Praha6.cz zveřejnil hitparádu klíčových slov za uplynulý rok, které návštěvníci webu nejčastěji používali jako vstupní bránu na oficiální stránky městské části Praha 6. TOP 10 vládl název městské části, hned za ním je ale název hlavního města. Na třetím místě se už objevil konkrétní cíl – koupaliště Petynka.
náhled souboru

Nejdražší vilové čtvrti v České republice

Mezi nejlepší a také nejdražší adresy patří pražská Hanspaulka, Ořechovka, Podolí a Břevnov. Luxusní vily v těchto čtvrtích slouží vesměs k reprezentativnímu bydlení nejbohatších lidí, ale také jako sídla zastupitelských úřadů, popřípadě rezidence velvyslanců. Ceny domů v těchto lokalitách přesahují třicet milionů korun. Jak se v takových čtvrtích bydlí a je vůbec možné pořídit si tam dům?

 © 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/?vynechat=1980&crc=259b8f4c7b88071bd26db9b11d140e5d ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz